Із ОСББ Кременчука проводять тренінгові заняття з питання запровадження енергоефективних заходів

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Експерти Агентства з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА» та Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні провели заняття з представниками ОСББ Кременчука з  питання ефективного використання енергоресурсів шляхом застосування в об’єктах житла новітніх реноваційних технологій.
Членів співвласників багатоквартирних будинків зокрема було ознайомлено з умовами участі в програмі IQ energy, супровід якої здійснюється ЄБРР в Україні.  Представник фінансової установи Андрій Мельник наголосив, що щороку все більше сімей в Україні роблять своє житло більш комфортним і енергоефективним. На сьогоднішній день  1 млрд. грн. інвестовано українцями в «зелені» технології за програмою фінансування енергоефективності житла від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy, яка стартувала навесні 2016 року. Програма передбачає надання компенсації фізичним особам і ОСББ в разі придбання і установки ними енергоефективного обладнання і матеріалів для термомодернізації житла. Енергоефективні рішення можуть бути різними, наприклад, такі як утеплення стін, дахів і підлог, встановлення сонячних колекторів, сучасних систем опалення і т.д.  Компенсацію можна отримати не тільки на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми, разом з основним обладнанням. Загальний відсоток компенсації, на який можуть розраховувати учасники програми, становить 40% від загальної вартості енергоефективного проекту. Дізнатися більше про програму та подати заявку на фінансування можна на сайті IQ energy: www.iqenergy.org.ua
        У рамках семінарського заняття експерти  Агентства з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА» також поділилися литовським досвідом роботи з реновації багатоквартирних будинків, з етапами енергомодернізації, створенні інвестиційних проектів тощо.