“FUN SCIENCE” – весела наука та експерименти у парку Миру

Назва проекту: “FUN SCIENCE” – весела наука та експерименти у парку Миру
Цілі проекту: Нестандартнийт спосіб зацікавити дітей та молодь нашого міста займатися природничими науками, зокрема фізикою. 2) можливість проводити практичні заняття з фізики для школярів та студентів на природі, свіжому повітрі, 3) простір одночасно дозвілля, цікавих фото та розвитку для людей різного віку. 4) простір дозвілля та розвитку для людей та дітей з особливостями здоровя, експонати акустичної групи, маятники (генератор хвиль маятників), великий калейдоскоп, арфа без струн, орган, наситять сенсорний простір таких дітей 5) розширення і поглиблення знань населення з природничих наук; 6) розвиток туристичного потенціалу та привабливості нашого міста
Територія впливу проекту: Місто Кременчук
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Понад 200 тисяч мешканців Кременчука
Стислий опис проекту: Проект спрямований на створення першого в Кременчуці та першого в Україні науково-пізнавального, розважального простору під відкритим небом! Де у цікавій, доступній формі, за допомогою якісних фізичних, механічних, інтерактивних та акустичних експонатів, на практиці, молодь, діти, мешканці й гості міста зможуть підтягнути себе по фізиці, зробити круті фото, весело та з користю провести час!

Наше суспільство у всіх видах своєї діяльності знаходиться під впливом технічного прогресу, що потребує постійного підвищення знань людиною з природничих наук – фізики, хімії тощо. Задля їх популяризації у сучасному світі існує концепція такого садово-паркового простору, що насичений науковими експонатами, атракціонами, що демонструють дію складних фізичних законів та явищ у простій, веселій й зрозумілій формі.

Ми навчаємося 9-11 років у школі, де отримуємо елементарний курс знань з фізики, хімії, при цьому, ми не завжди маємо можливість, через відсутність необхідного обладнання або неробочий стан приладів у шкільних і навіть вузівських лабораторіях застосувати, чи перевірити на практиці отримані знання. Тому вирішення питання розповсюдження знань з фізичних явищ та хімічних утворень серед населення є важливим і актуальним.

Крім цього, в нашому динамічно розвинутому місті, на сьогоднішній день, існує безліч дитячих майданчиків, місць для активного відпочинку під дахом, таких як роледром, каток, дитячі розважальні кімнати, створюються екстрім зони, однак не існує простору, де можна було б поєднати розваги й процес пізнання, цікаве дозвілля й фотографування з отриманням практичних знань з природничих наук. Багато хто з нас звик відноситись до науки, зокрема фізики, як до складного, нецікавого, незрозумілого явища! Уроки у школі зводяться до вивчення складних формул, значення яких є незрозумілим через відсутність наочності. Є потреба змінити ці хибні стереотипи, показати дітям, молоді, що наука це весело й цікаво!

Очікувані результати: Кількісні:
Місто отримає перший в Україні відкритий парковий простір науково-пізнавального напрямку для людей різних вікових та соціальних груп.
Якісні:
Новий за якістю та користю спосіб проведення дозвілля мешканцями нашого міста, зростання рівня знань населення, заохочення школярів та молодь до вивчення природничих наук, місце проведення цікавих уроків з фізики, розвиток інфраструктури та туристичної привабливості нашого міста.
Ключові заходи проекту: – Замовити експонати для парку веселої науки та експериментів;
– Організувати доставку експонатів.

– Провести зонування території під розміщення об’єктів різних груп
– Підготувати територію парку для проведення монтажних робіт по встановленню об’єктів у грунт

– Провести бетонні роботи по підготовці фундаменту під наступне встановлення експонатів.

– Замовити виконавцю експонатів пусконалажувальні роботи та монтаж експонатів.

– Замовити QR – коди для кожного експонату з текстом-роз’ясненням фізичного закону або явища, яке вони демонструють.

– Створити анонси про відкриття парку експериментів у соцмережах.

Період здійснення: 2021 рік
Орієнтовна вартість проекту, грн. 960 700

 

Джерела фінансування: Обласний бюджет, місцевий бюджет міста Кременчука,