Кременчук і Бидгощ збираються організувати спільні програми для навчання робітників на підприємства

Візит триватиме два дні.

Сьогодні у мерії Кременчука перебуває з офіційним візитом делегація польського міста-побратима Бидгоща.

Вже відбулась у мерії зустріч представників польської сторони з кременчуцькими чиновниками.

Під час зустрічі мер мыста Віталій Малецький нагадав, що Кременчук має не лише побратимські зв’язки з Бидгощем, а й розвиває співробітництво в сфері культури, освіти, а також є перспективи щодо розвитку взаємовідносин в економічному напрямку.

Він нагадав, що підприємство Бидгоща є конкурентом Крюківського вагонобудівного заводу.

«Для Кременчука це добре, бо є конкуренція, підприємство підтягуватиметься, підвищуватимуть зарплату, аби утримувати працівників», – зазначив Малецький і побідкався, що останнім часом все більше кваліфікованих працівників виїжджає на роботу за кордон і в ту ж Польщу.

Тож від мера Кременчука надійшла пропозиція заступнику Президента міста Бидгощ Міхалу Штибелю і керівнику відділу промоції цього міста Лукашу Крупу щодо створення в їх місті майданчика для об’єднання українців, аби їм легше було спілкуватися, соціалізуватися.

Представники польської сторони з цим погодились.

Також в  рамках офіційної зустрічі представники обох сторін обговорили питання щодо необхідності розвитку спільних проектів у сфері професійного навчання молоді. Таке навчання має відповідати європейським стандартам і мати адаптовані до різних ринків праці програми. А кременчужани самі мають обирати, де працювати після навчання – в Польщі, чи залишитися в Україні.

Міхал Штибель зазначив, що польська сторона готова працювати в розвитку таких програм, а також пообіцяв підтримку в соціалізації в польському суспільстві кременчужан, багато яких наразі навчаються та працюють у Бидгощі.

Наприкінці зустрічі був обмін подарунками і спільне фото. Далі представників польської делегації чекає ряд зустрічей. Зокрема, зустріч в Інституті розвитку Кременчука, зустріч з переможцями конкурсу «Українські діти малюють Бидгощ», з керівництвом Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, знайомство з парком Миру, відвідання відділення паліативної медицини лікарні «Правобережна».

Візит триватиме два дні.

 

Світлана Павленко

 

Ресурс