У Кременчуці експерти пояснили, чому в Україні складно машинобудівникам

Сьогодні в Інституті розвитку Кременчука, що по провул. Дмитра Тьомкіна, 4, обговорювали нову стратегію розвитку областей в рамках SMART -спеціалізації.

Заторкнули причини, за якими українському виробнику машин, деталей та інших смарт-установок непросто конкурувати з іноземними виробниками. Представник кременчуцького підприємства «Енергоімпульс» Олександр Кулініч розповів, що більша частина працівників їх підприємства зараз працюють за кордоном, адже зарплатня на такі посади сягає від 20 до 30 тис грн, а на місцях немає прибутку для таких виплат. 

«Коли немає працівників – не можливо підписувати контракти із замовниками», – пояснив він, додавши, що раніше їх підприємство виготовляло установки для ТОВ «Гадячсир»та декількох російських молочних заводів. 

Також назвав основну проблему виготовлення машин та устаткування у нашій країні – високий податок на виробництво.

«Якщо у Польші він складає 5-7%, у Турції – лише 2%, то в Україні фактично – 35% від проданої продукції. Через це виробники не беруться за великі замовлення, оскільки знають, що собівартість не окупить такого високого податку»,- прокоментував ситуацію О.Кулініч.

Нагадаємо,у області та Кременчуці визначать SMART-спеціалізацію: планують долучати місцеві підприємства.

 

Ліна Романченко

Ресурс