У Кременчуці проходить екологічний форум « Водний ресурс – основа нашого життя»

У Кременчуці розпочав роботу форум « Водний ресурс – основа нашого життя », організований компанією «Міжнародна екологічна безпека» у співпраці з Кременчуцькою міською радою,  Корейським бізнес-клубом в Україні, Інститутом розвитку Кременчука та Кременчуцьким національним університетом ім. Михайла Остроградського проводитиме.  Його програма спрямована на розкриття проблематики якості водних ресурсів і шляхів покращення їх стану.  У заході взяли участь  представники міської влади, комунальних підприємств міста,  бізнесових структур та науковці.
Від імені виконавчого комітету Кременчуцької міської ради учасників форуму привітав перший заступник  міського голови Володимир Пелипенко. Він зазначив, що довкілля міста Кременчука, розвинута промисловість якого має  значний вплив на навколишнє середовище піддається великому техногенному навантаженню.  Тож популяризація бережливого ставлення до довкілля, привернення уваги громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням водних ресурсів є дуже важливим та актуальним питанням сьогодення. Володимир Пелипенко побажав учасникам екологічного форуму плідної роботи та нових творчих здобутків заради збереження навколишнього природного середовища нашого міста та  країни.
З вітальними словами до учасників заходу також звернулися директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник, президент ГО «Міжнародна екологічна безпека» Дмитро Бубело та президент «Корейського бізнес клубу в Україні» Ігор Кім. Вони говорили про важливість  водних ресурсів в житті людей і країн, а також про  впровадження екологічних заходів з метою збереження довкілля для майбутніх поколінь.
Заступник міського голови Валерій Декусар та технічний директор КП «Кременчукводоканал» Сергій Галка  розповіли про стан  та основні проблеми системи водовідведення та водопостачання нашого міста.  Валерій Декусар зазначив, що якість води в р. Дніпро,  яка є єдиним джерелом водопостачання в Кременчуці,  погіршується. Однією із головних проблем є  синьо-зелені водорості, період цвітіння  яких з кожним роком збільшується.  Якщо раніше це був кінець літа, то наразі ці процеси можна спостерігати практично з весни до осені.  Технічний директор КП «Кременчукводоканал» Сергій Галка розказав про систему водопостачання та водовідведення, існуючу у нашому місті, а також заходи, які вживаються підприємством та міською владою щодо  реконструкції застарілого обладнання та мереж, покращення якості водоочищення, впровадження енергозберігаючих технологій. Він також зупинився на проблемних питаннях, які наразі потребують вирішення.
А доктор біологічних наук, професор перший проректор Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського  Володимир Никифоров проінформував про напрацювання кременчуцьких науковців, як можна використовувати синьо-зелені водорості, які сьогодні є однією з найбільших проблем р. Дніпро та екосистеми нашого регіону, на благо людини і природи. Він розповів про переваги екологічної біотехнології утилізації синьо-зелених  водоростей, завдяки якій шкідливу і надзвичайно токсичну рослину, разом з відпрацьованим активним мулом міських очисних споруд та опалим листям можна використовувати для переробки і видобування біогазу.
Спікери форуму, серед яких представники компанії «Міжнародна екологічна безпека» Дмитро Бубело, Валентина Квасова, керівник департаменту інженерного аутсторсінга  компанії «NTS» Віталій Забарний, президент  «Корейського бізнес клубу в Україні» Ігор Кім   та інші, проінформували  про новітні технології, які застосовуються на шляху покращення стану водних ресурсів, технологічних рішень водопідготовки, водопостачання та водовідведення.