Віталій Малецький зустрівся з іноземними вченими

14 травня 2019 року відбулася офіційна зустріч міського голови Віталія Малецького з делегаціями  із Університету Матея Бела у м. Банська Бистриця (Словаччина) та Вільнюської Колегії/Університету прикладних наук (VIKO).

Гості прибули з офіційним візитом до нашого міста з метою участі у Міжнародній конференції «Сучасна вища освіта: реалії, проблеми, перспективи» та для підписання договору про співпрацю з Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського.  Кременчук на зустрічі представляли міський голова Віталій Малецький, перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, проф., д.т.н,  ректор Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського Михайло Загірняк, проф., д.е.н., декан факультету економіки і управління Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Андрій Почтовюк, доцент кафедри обліку і фінансів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, к.е.н., Інна Ховрах, заступник директора з проектної діяльності КП «Інститут розвитку Кременчука» Оксана Кузьменко.

З боку Університету імені Матея Бела в м. Банська Бистриця (Словаччина) участь у офіційній зустрічі взяли ректор Владімір Хядловський проректор із розвитку та інформації Марек Дрімал. Вільнюська колегія університету прикладних наук  (Литовська Республіка) була представлена  проректором із економіки Андреюсом Садаускісом; віце-деканом  факультету економіки Рітою Мартісіене; еразмус-координатором факультету економіки Дангуоле Ігнатавічіуте.

Під час зустрічі міський голова Віталій Малецький представив економічно-культурний потенціал міста, розповів про співпрацю з Кременчуцьким національним університетом імені М. Остроградського. Також наголосив, що університет є одним із основних постачальників кваліфікованих кадрів для підприємств, організацій, установ не тільки Кременчука, а й Полтавської області.

Ректор Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського Михайло Загірняк розповів про співпрацю з іноземними університетами та перспективи розвитку такого співробітництва.

Ректор Університету імені Матея Бела в м. Банська Бистриця (Словаччина) Владімір Хядловський розповів про Університет, зокрема, про класичний спектр можливостей університетської освіти на всіх трьох рівнях та формах навчання у сфері освіти, соціальних питань, економіки, права, політики, гуманітарних та природничих наук, у сфері міжнародних відносин, економічних спеціалізацій та математики, та запросив кременчуцьких студентів на стажування до м. Банська Бистриця.

А проректор із економіки Вільнюської колегії/ Університету прикладних наук (Литовська Республіка) Андреюс Садаускіс запросив кременчуцьких учнів на навчання до Вільнюської колегії. Університет прикладних наук  забезпечує вищу професійну освіту в секторах туризму, бізнесу, інформаційних технологій, електроніки, педагогічної освіти, економіки, охорони здоров’я, сільського господарства і мистецтва.

Віталій Малецький підкреслив, що це гарний та взаємовигідний партнерський досвід, який дозволяє учасникам навчального процесу різних країн поглибити свої знання за рахунок ознайомлення новими методиками та практиками, знайти робочі місця з гідною заробітною платою тощо. Разом із тим, Віталій Малецький підкреслив, що в ідеалі хотілось би, щоб кременчуцькі студенти та молоді спеціалісти застосовували перейнятий  іноземний досвід на підприємствах, організаціях, установах Кременчука.