18 січня 2018 року у Кременчуці відкрито Рік Литви.

18 січня 2018 року у Кременчуці відкрито Рік Литви. У  рамках цієї знакової події було проведено презентацію нового Міжнародного інформаційно-контактного центру імені князя Вітовта, який працюватиме в приміщенні КП «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста  «Кременчук Інвест».  

З  початку року КП «Кременчук Інвест» змінив місце свого розташування  та тепер розміщується в новому капітально відремонтованому приміщенні за адресою, провулок Дмитра Тьомкіна, 4.

Для проведення ремонту та придбання обладнання були виділені кошти з міського бюджету, надана допомога від Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) та Посольства Литовської Республіки в Україні, партнерів КП «Кременчук Інвест».

Участь у відкритті Року Литви у Кременчуці та Міжнародного інформаційно-контактного центру імені князя Вітовта взяли міський голова Віталій Малецький, Міністр – Посланник  Посольства Литовської Республіки в Україні пан Гвідас Керушаускас, заступники міського голови, члени  громадських організацій, спеціалісти органу місцевого самоврядування,   установ освіти, науки і культури Кременчука. В режимі відео конференції участь у офіційному заході також взяв мер  міста-побратима Алітус Вітаутас Григаравічюс.

Урочистий захід розпочався з презентації виставки «Вікно до Литви», яка розміщена в Арт-холі КП «Кременчук Інвест». Відкриваючи виставку директор підприємства Андрій Мельник зазначив про те, що перша експозиція присвячена краєвидам Литви, а майбутні планується присвятити іншим країнам та містам – побратимам Кременчука. Після ознайомлення з виставкою міський голова і Міністр – Посланник Посольства Литовської Республіки в Україні перерізали стрічку перед входом до приміщення Міжнародного інформаційно-контактного центру імені князя Вітовта.

Вітаючи присутніх, міський голова Віталій Малецький висловив слова щирої вдячності Міністру – Посланнику  Посольства Литовської Республіки в Україні пану Гвідасу Кєрушаускасу за допомогу в оснащенні центру, впровадження сучасних комунікаційних технологій, завдяки яким кременчужани тепер матимуть можливість переймати передовий досвід своїх партнерів у різних сферах діяльності.

Керівник міста наголосив, що сьогодні дається старт Року Литви у Кременчуці. Ця подія є невипадковою, бо історія розвитку Литви та України, історія боротьби українців і литовців за свою незалежність є спорідненими. Багато в чому ми вчимося у литовського народу, який один із перших на пострадянському просторі відновив свою незалежність.

Віталій Малецький відзначив, що ми маємо вже тісні побратимські стосунки з містом Алітус, зокрема, за  гуманітарними  напрямками. Кременчужани зацікавлені в тому, щоб ці партнерські  надбання були розширені ще співпрацею в економічному сегменті. На цьому шляху відчувається суттєва підтримка з боку побратимів. Керівник міста подякував меру міста Алітус пану Вітаутасу Григаравічюсу за допомогу в пришвидшенні інтеграції України в Європейський Союз.

Віталій Малецький розповів про розмову з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні паном Марюсом Януконісом, зазначивши, що керівник дипломатичної місії Литовської Республіки в Україні  Марюс Януконіс відмітив, що  у Кременчуці налагоджено тісну взаємовигідну співпрацю між Україною та Литвою. Підтвердженням цьому є відкриття сьогодні  першого в Україні інформаційно-контактного центру імені князя Вітовта.

Міністр-Посланник Посольства Литовської Республіки в Україні пан Гвідас Кєрушаускас відзначив, що йому завжди приємно перебувати у Кременчуці, де він відчуває себе так само комфортно, як і вдома. Зі свого боку він подякував усім, хто долучився до створення Міжнародного інформаційно-комунікаційний центру імені князя Вітовта, який є поки що єдиним в Україні. Пан Гвідас Кєрушаускас  висловив впевненість у тому, що  робота центру стане наступним кроком  реального міжнародного співробітництва. Зокрема, литовський дипломат тепло висловився на адресу директора КП «Кременчук Інвест»  Андрія Мельника та його колег.

Від імені Посольства Литовської Республіки в Україні пан Гвідас Керушаускас вручив «Подяки» за підписом Надзвичайного і Повноважного Посла пана Марюса Януконіса керівникам  підприємств і закладів, що спільно з КП «Кременчук Інвест»  працювали над створенням Міжнародного інформаційно-комунікаційний центру імені князя Вітовта.