Інформація про поточні проекти над якими наразі працює КП «Кременчук Інвест»

Одним з важливіших напрямків є співпраця з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією НЕФКО, яка розпочалася у 2015 році.

Проектом передбачалося здійснити термомодернізацію дитячого садка № 32 та модернізацію вуличного освітлення міста Кременчук Полтавської області. Але у жовтні 2017 року рішенням Кременчуцької міської ради затверджено перерозподіл коштів кредиту НЕФКО з проекту по термомодернізації дитячого садка № 32 на цілі технічного переоснащення вуличного освітлення. Загальна вартість кредитного фінансування складає 5,610 млн. грн. На даний час у місті Кременчуці встановлено 896 світильників LED 23ВТ та 25 світильників LED 53ВТ.

Досить масштабним є проект створення індустріального парку «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» у місті Кременчуці. Наразі Державним підприємством «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя розроблено проект детального плану території індустріального парку». Після його затвердження будуть проведені геодезичні роботи, після чого заплановано розробити проектно-кошторисну документацію індустріального парку. Проект «Створення індустріального парку «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» в м. Кременчук» подано на участь у конкурсному відборі інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.

Також ведеться робота щодо підготовки проектів в рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ), багатогалузевої інвестиційної програми, яка реалізується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) разом із  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерством фінансів України. В рамках ПРМІУ забезпечується фінансування Кінцевих Бенефіціарів (органів місцевого самоврядування), що реалізують муніципальні інфраструктурні Проекти у п’яти секторах: централізоване теплопостачання, енергоефективність громадських будівель, зовнішнє освітлення населених пунктів, водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Проекти, що увійшли до зазначеної Програми: «Централізоване будівництво, реконструкція, заміна котлів м. Кременчука (3 складові)», «Улаштування полігону твердих побутових відходів на Деївській горі: організація екологічного та економічно доцільного поводження з відходами».

Кременчук другий рік поспіль стає одним із переможців Полтавського конкурсу розвитку територіальних громад.  

У 2016 році переможцем даного конкурсу став проект «Впровадження сучасних технологій ефективного енергоспоживання у комунальному закладі «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 в м. Кременчук». Основна ідея проекту полягала в тому, щоб на прикладі однієї комунальної будівлі міста розробити зразковий та сучасний підхід до підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в інших бюджетних установах Кременчука. Вартість проекту складає 967,781 грн.

У 2017 році перемогу отримав проект «Кременчуцькі зупинки – очікування з комфортом».      

Проект полягає в тому, що в процесі його реалізації вперше в місті буде створено  SMART-зупинки, які не тільки задовільнять нагальну потребу пасажирів у безпеці та зручності перебування під час очікування транспорту, але і створять додатковий комфорт від використання сучасних технологій. Вартість проекту складає 1100,00 тис. грн.

В рамках роботи з Проектом ПРОМІС та за підтримки Посольства Литовської Республіки створено сучасну конференц-залу – Міжнародний інформаційно-контактний центр імені литовського князя Вітовта для проведення бізнес-зустрічей, відеоконференцій, переговорів, тощо За допомогою сучасного обладнання з’явилася можливість проводити відео конференції одночасно з представництвами декількох країн.

З Проектом ПРОМІС, який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади наше місто працює з 2015 року. Проект «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Завдяки Проекту ПРОМІС на даний час розроблено два стратегічно важливі документи для нашого міста – Стратегія розвитку міста Кременчука на період до 2028 року та Програма просування продукції міста Кременчука на зовнішні ринки. Метою цієї Програми є вироблення місцевої політики та напрацювання ефективних рішень для розвитку експортної діяльності в м. Кременчуці, яка ґрунтується на наявних в місті ресурсах та умовах господарювання, враховує стратегічні напрями розвитку міста, регіональні та національні пріоритети розвитку МСП, а також європейські та світові ринкові тенденції.

В рамках зазначеної Програми підготовлено проект «Сприяння експорту продукції  МСП м. Кременчука», який має на меті створити умови для стійкого зростання експортного потенціалу МСП Кременчука шляхом розширення  зовнішньоекономічних зв’язків та презентації експортерів  на цільових ринках.

Проектом передбачено виконання таких завдань:

1.    Створення й облаштування «Бюро розвитку експорту» спільно з  ГО «Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку» (АСМБР);

2.    Сприяння взаємодії МСП-експортерів з потенційними іноземними партнерами та делегаціями;

3.    Презентація експортного потенціалу МСП Кременчука на зовнішніх ринках.

В рамках проекту ПРОМІС у березні та липні 2018 року заплановано проведення 2-х тренінгів на тему «Підготовка інвестиційних проектів» та «Проектний менеджмент». У тренінгах братимуть участь представники МСП, ОМС, неурядових організацій та активні діячі міста.

 

Також наше підприємство бере участь у реалізації соціально-економічних проектів.

Гарним прикладом такого проекту є створення майданчиків сезонної торгівлі у місті Кременчуці. Торговельні ряди забезпечать суб’єкта підприємницької діяльності місцем для продажу товарів та надання послуг, а з іншого сприятимуть недопущенню стихійної (самовільної) торгівлі на об’єктах благоустрою міста. Соціальним ефектом від впровадження даного проекту є створення додаткових (соціальних) місць для мешканців, що здійснюють тимчасову торгівлю без утворення суб’єкта підприємницької діяльності.

Ще одним напрямком діяльності КП «Кременчук Інвест» є розвиток співпраці у сфері освіти.

Наприклад, проект з Литовською Республікою «100 привітань Литві». Метою проекту є сприяння співпраці між литовською і українською молоддю, створивши можливості їм самим виявити зв’язок між важливими для державності обох країн історичними подіями та разом приготувати віртуальне привітання Литві дo сторіччя з дня відновлення держави.

Ще один спільний проект Литовської Республіки з кременчуцькою молоддю – «Інтерактивний діалог Литва – Україна» на базі ЗОШ № 1.

КП «Кременчук Інвест» ведеться робота щодо організації взаємообміну юнацькими спортивними командами  з футболу і баскетболу Кременчука та міст – побратимів Алітус (Литовська Республіка), Бидгощ (Республіка Польща), Свищов (Республіка Болгарія).

Продовжується робота в сфері розвитку побратимських зав’язків міста, зокрема, підготовлені візити делегацій міста до м. Алітус (лит. Alytus,Литовська Республіка) та м. Рішон-ле-Ціон (івр.  ראשון לציון‎, Держава Ізраїль). В місті Алітус проведено виставку світлин кременчуцького фотографа Олександра Грінченка «Алітус – Кременчук». Готується виставка робіт учасників міжнародного конкурсу фотографів «Алітус очима друзів» (Литовська Республіка) в Кременчуці.

Активна співпраця м. Кременчука з Литовською Республікою проходить під знаком «Року Литви в Кременчуці», присвяченого 100-річчу Поновлення Литовської Державності.

Продовжується робота в сфері молодіжної дипломатії.

Відділ соціально-культурних та міжнародних проектів КП «Кременчук Інвест» працює над впровадженням цільового проекту «Молодіжна дипломатія Кременчука: кроки до пізнання світу», в рамках якого відбулись відвідання Посольств Литовської Республіки в Україні, В’єтнаму, Куби, Індонезії тощо.

В нещодавно створеному Міжнародному інформаційно-контактному центрі імені литовського князя Вітовта проводяться зустрічі та відеоконференції з юними дипломатами.

Спільно з АСМБР та Фондом «Східна Європа» впроваджується проект «Відкрите місто».

Головна мета цього проекту – забезпечити оперативний зв’язок між громадою, місцевою владою та бізнесом для вирішення проблем міста. Система фінансується міжнародним фондом “Східна Європа”.  Працює система наступним чином: жителі міста, які виявили проблему благоустрою в місті (відкритий люк, ями на дорогах, відсутність вуличного освітлення) роблять відповідне фото, позначають місце на інтерактивній карті із описанням зазначеної проблеми та напряму повідомляють про неї у компетентні служби Кременчука.

Щотижневі підсумки роботи «Відкритого міста», зміст звернень містян та результати виконання звернень з боку відповідних комунальних структур, розглядається на апаратних нарадах у міського голови.

Спільно з АСМБР  щотижня проводяться навчальні семінари та консультації для керівного складу ОСББ та активістів місцевих НГО