Інформація про співпрацю міста Кременчука з Литовською Республікою

У 2015 році Кременчук розпочав активно співпрацювати з Литовською Республікою, а у 2017 році відбулось підписання Меморандуму про побратимські зв’язки між містами Кременчук та Алітус.

В 2018 році КП «Кременчук Інвест»* спільно з Агентством енергоефективності багатоповерхових будинків «BETA» (Литовська Республіка) реалізували спільний проект «Розвиток навичок працівників самоврядування м. Кременчук з управління проектами збільшення енергоефективності багатоквартирних будинків». У рамках проекту було проведено обмін делегаціями спеціалістів з енергоефективності з м. Вільнюс та м. Кременчук, надано ряд фахових консультацій та проведено низку семінарів для представників ОСББ м. Кременчука щодо запровадження механізму реновації багатоповерхових будинків. Зокрема під час реалізацій проекту фахівці з Кременчука мали можливість ознайомитись з передовим досвідом Литовської Республіки у впровадженні проектів з реновації багатоповерхових будинків у м. Вільнюсі. До уваги членів делегації був представлений механізм, за яким здійснюється робота з підвищення енергоефективності цих будинків. Спеціалісти Агенції «ВЕТА» в свою чергу мали можливість ознайомитися з поточним станом справ у сфері житлової енергоефективності в місті Кременчуці та під час проведення семінарів надати консультаційну допомогу щодо комплексної реновації житла кременчуцьким ОСББ. За результатом реалізації проекту були розроблені інвестиційні ТЕО щодо застосування заходів з енергомодернізації 3-х типових багатоповерхівок Кременчука. Ці документи стануть основою для

подальшого впровадження механізму реновації багатоповерхових будинків в тому числі і через Державний Фонд енергоефективності України.

2018 рік було оголошено «Роком Литовської Республіки в

Кременчуці».

У рамках цієї важливої події був урочисто відкритий Міжнародний інформаційно-комунікаційний центр імені Великого

литовського князя Вітовта в офісі КП «Інститут розвитку Кременчука».

Переможці конкурсу плакатів (за кількістю: 102 учасника), який був присвячений сторіччю поновлення державності Литовської Республіки побували у Вільнюсі, Каунасі, Друскінінкаі, Трокаї, Алітусі. Поїздка відбулася завдяки підтримці пана Посла з особливих доручень МЗС Литви Гвідаса Кєрушаускаса, який опікав і супроводжував дітей під час цієї поїздки.

         Учасники поїздки були вражені зустріччю у Міністерстві закордонних справ Литовської Республіки, зацікавленістю, яку викликала виставка плакатів переможців у Вільнюському центрі дітей та молоді, та тією атмосферою доброти, уваги, гостинності яка їх оточувала у Литві.

         25 жовтня 2018 р. в Міському театрі нашого міста-побратима Алітуса з великим успіхом пройшов спільний концерт «Музична Дружба. Алітус – Кременчук» ансамблю «Скрипки Кременчука» та ансамблю скрипалів музичної школи м. Алітус. У квітні 2019 року очікуємо на візит литовських музикантів у відповідь.

Молодь нашого міста брала активну участь у конкурсі «На кращу прикрасу різдвяної ялинки» у місті-побратимі Алітус. До Алітусу було відправлено 98 новорічних прикрас, зроблених руками юних кременчужан. Прикрашена ними ялинка у м. Алітусі зайняла почесне 2 місце.

У липні 2018 року знімальна група найбільш рейтинговою литовської телепередачі «Національна експедиція», яку очолює професор Вільнюського університету, історик Альфредас Бумблаускас стала учаницею круглого столу «Україна і Литва – спільна історична спадщина, спільне майбутнє».

Основною темою круглого столу була збереження важливих об’єктів історичної та культурної спадщини як Кременчука та Полтавської регіону так і Великого князівства Литовського шляхом наукових досліджень і їх поширення, підвищення обізнаності громадськості про історичне та культурне розмаїття країни.

22 лютого 2019 року завдяки плідній співпраці КП «Інститут розвитку Кременчука», муніципалітету м. Алітус і литовській громадській організації «EGARTA» в Кременчуцькій міській художній галереї відбулось відкриття виставки картин литовських художників «Алітус:мистецтво» в рамках литовсько-українського проекту «Від Німана до Дніпра».

Протягом 2017-2018 років відбувався активний обмін делегаціями між містами Алітус та Кременчук.

Алітус відвідали офіційні делегації керівництва міста, підприємців, представників освіти та позашкільних закладів, юних дипломатів, учасників проекту «Сприяння розвитку експорту МСП м. Кременчука».

Влітку 2018 року відбувся бізнес-візит кременчуцьких підприємців до м. Вільнюса та Алітуса. У столиці Литви відбулась зустріч у Вільнюській торговій,промисловій та ремісничій палаті з керівництвом палати та представниками бізнесу. Підписано Меморандум про співробітництво між КП «Кременчук Інвест»* та Вільнюською торговою, промисловою та ремісничою палатою.

Кременчуцькі бізнесмени мали змогу отримати нові бізнес-контакти, оговорити основні шляхи співпраці.

В Алітусі під час зустрічі з керівництвом міста та представниками бізнес-спільноти була представлена продукція МСП м. Кременчука. Члени делегації були запрошені до участі у засіданні бізнес-клубу BNI, де провели презентацію міста Кременчук та експортної продукції та мали змогу провести зустрічі В2В із бізнесменами-членами клубу BNI та оговорити шляхи співпраці, обмінятися досвідом ведення бізнесу.

         Під час ділової зустрічі керівництва КП «Кременчук Інвест»* у Торговій, промисловій та ремісничій палаті м. Алітуса підписано

Меморандум про співпрацю.

Особливу зацікавленість кременчуцьких бізнесменів викликало знайомство з роботою Бізнес-інкубатора. Були розглянуті можливості здійснення спільних проектів та підписано Меморандум про співпрацю.

Тільки протягом 2018 року у Кременчуці побували три делегації керівництва м. Алітус, неодноразово делегації литовських підприємців.

Постійно ведуться робочі діалоги з Посольством Литви в Україні, Посольством України в Литві з м. Кременчук, зокрема, з виконкомом Кременчуцької міської ради та КП «Інститут розвитку Кременчука».

У Кременчуці за період 2017-2018 років проведено 2 бізнес-форуми українсько-литовський та українсько-канадсько-литовсько-польський.

Обидва бізнес-форуми об’єднали підприємців та експертів України, Литви, Канади, Польщі, Болгарії та ін.

Загальні статистичні дані показують, що експорт литовської продукції по Полтавській області за 2018 рік складає 829,9 тис. дол., імпорт – 23013,0 тис. дол.

По Кременчуку експорт за 2018 рік з Литовською Республікою складає 53  685,3 тис.дол., імпорт – 52 133,9 тис. дол.

Основні експортери до Литовської Республіки: Кременчуцький колісний завод, Кременчуцький завод дорожніх машин, Фабрика рукавних фільтрів (23%) від загальної суми експорту. Як раз 14 березня 2019 року відбудеться відвантаження продукції ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів» на Литву. З містом працює литовська компанія «ПОНТЕМ».

У 2017 році в рамках реалізації проекту «Впровадження сучасних технологій ефективного енергоспоживання у комунальному закладі «Центр медико-санітарної допомоги №1 в м. Кременчук» було придбано та встановлено сучасний  індивідуальний тепловий пункт виробництва литовської компанії «Axis Industries». В одному з комунальних закладів міста з’явився багатофункціональний індивідуальний тепловий пункт європейського виробництва, аналогів якого немає в усьому місті.

Влада Кременчука вважає співпрацю з Литовською Республікою важливим напрямом у сфері зовнішніх відносин. Особлива вдячність Надзвичайному і Повноважному Послу Його Високоповажності Марюсу Януконісу, пану Послу з особливих доручень МЗС Литви Його Високоповажності Гвідасу Кєрушаускасу, Міністру-раднику Посольства пану Саулюсу Лабутісу, які приділяють постійну увагу нашому місту.