Керівник міста пропонує експортерам спільно рухатись вперед

17 грудня 2018 року у виконкомі  Кременчуцької міської ради  відзначили кращих експортерів серед  підприємств середнього бізнесу.

Міський голова Віталій Малецький вперше в історії Кременчука зустрівся з експортерами середнього бізнесу. Міський голова запропонував зустрітись з експортерами, висловити їм повагу від влади і почути їх проблеми.

Директор КП «Інститут розвитку Кременчука» Андрій Мельник нагадав, що у 2017 році міською радою було прийнято Програму просування продукції Кременчука на зовнішні ринки, орієнтовану, перш за все, на малий та середній бізнес міста. В рамах реалізації цієї програми та Проекту сприяння експорту МСП (Проект ПРОМІС) проведено низку тренінгів, фахових консультацій, відео конференцій з іноземними партнерами та експертами, навчальних поїздок експортерів-початківців до Литви і Польщі тощо.

За ініціативи АСМБР було організовано перший конкурс серед експортерів середнього бізнесу.

Як повідомив Андрій Мельник, заявки на участь у першому конкурсі серед експортерів середнього бізнесу подали 27 кременчуцьких підприємств-експортерів. Саме серед них визначили трьох найкращих.

Це ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас», ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів», ТОВ «НВФ «Техвагонмаш».

Представники цих фірм під час нагородження говорили не лише про свої здобутки, а й про проблеми, з якими стикаються повсякчас.

Керівник ТОВ «Фабрика Рукавних фільтрів» Олександр Ярошенко повідомив, що найбільше складнощів виникає із розмитненням товару. І якщо відділ митниці у нього буквально через паркан, то керівництво в Полтаві і питання доводиться вирішувати там.

«Якщо раніше документи оформлювали за тиждень, то зараз за місяць», – говорить підприємець.

Він розповів, що фільтри, які виготовляють на їх підприємстві, поставляють далеко не лише за межі Кременчука, а й України: зокрема в країни Азії і Європи, і навіть в Гватемалу, що в Центральній Америці. Їх використовують в цементній, металургійній промисловості.

«Ми встановлюємо обладнання в фільтри, які мають розмір приміщення міськвиконкому Кременчука», – розповів О. Ярошенко.

А вже Кременчуцькій газеті повідомив, що в місяць можуть обладнати один такий фільтр.

А ось випускають фільтри значно менших розмірів. Він запросив на екскурсію на підприємство мера Кременчука Віталія Малецького. Та про відкриття нових потужностей поки що не йдеться: коштів не вистачає.

Ще однин переможець конкурсу Виробничо-торгова компанія «Лукас» цього року вже постачає продукцію у 40 країн світу. І якщо раніше підприємство запрошувало до співпраці, то зараз обирає з ким працювати. Про це повідомила начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Кіра Булік.

«Наші круасани вже продаються у Франції. І треба відзначити, припали до смаку французам», – говорить вона.

Ще К. Булік відзначає, що «Лукас» потрапив до ТОП-8 національних експортерів, залишивши позаду «Житомирські ласощі» і «Домінік».

«80 мільйонів гривень щорічно – відрахування «Лукаса» до міського бюджету», – зазначив В. Малецький.

Представниця ж підприємства розповіла про труднощі експорту продукції з країнами «Митного союзу», які виникають не лише в кременчуцького підприємства. І про те, що їх ніяк не вирішать.

А ось начальник відділу маркетингу ТОВ «НВФ «Техвагонмаш» Іван Шалаєвський повідомив, що 80% продукції, яку виготовляє їх підприємство, йде на експорт в Білорусь, Казахстан, Узбекистан та інші країни. Він навіть запропонував міському голові поставити автоматичний підземний паркінг, який підприємство поставляє до Держави Ізраїль.

Грамоти отримали всі вищезгадані підприємства середнього бізнесу Кременчука. Як від міської влади так і від Кременчуцького відділення Полтавської Торгово-промислової палати.

Міський голова, підбиваючи підсумки зустрічі закликав представників бізнесу спільно рухатись вперед, вирішувати проблеми, які стоять на шляху економічного зростання. Віталій Малецький підкреслив, що він відкритий до діалогу і конкретних дій з боку влади щодо підтримки розвитку підприємництва в місті.