Країни Балтії стануть ближче до Кременчука.

Вчора у Києві відбувся урочистий захід, присвячений сторіччю  відновлення Державності трьох Країн Балтії – Латвії, Литви та Естонії.

На прийом були запрошені українські урядовці, депутати Верховної ради України, представники дипломатичного корпусу, відомі українці, представники регіонів та міст України.

Делегація Кременчука – найбільша за чисельністю та своїм представництвом, що свідчить про високий рівень співпраці між Литовською Республікою і нашим містом та давніми й дружніми відносинами Кременчука з Латвійською Республікою та Естонською Республікою.

На початку пролунали державні гімни Естонії, Латвії, Литви, України та Європейського Союзу.

Урочистий захід розпочався з привітань послів – Естонської Республіки пана Ґертса Антсу, Латвійської Республіки пана Юріса Пойканса, Литовської Республіки пана Марюса Януконіса, Міністра закордонних справ Литовської Республіки пана Лінаса Лінкявічюса та Міністра закордонних справ України пана Павла Клімкіна.

Високоповажні дипломати чотирьох країн говорили про досвід встановлення демократії та незалежності в країнах Балтії та важливість процесів демократизації боротьби за незалежність України.

Після закінчення урочистої частини розпочалось спілкування.

Делегацію Кременчука очолював міський голова Віталій Малецький, який мав розмови з очільниками дипломатичних місій Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Казахстану, віце-президентом ТПП України Валерієм Королем, депутатами ВРУ, міськими головами ряду міст України. Відбулась розмова Віталія Малецького з Міністром закордонних справ Литовської Республіки паном Лінасом Лінкявічюсом.

Разом з міським головою у спілкуванні взяли участь перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, заступник міського голови Ольга Усанова, директор КП «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» Андрій Мельник, заступник директора КП «Кременчук Інвест» Павло Бедрацький, радник з питань розвитку КП «Кременчук Інвест» Олександр Бібік.

22 червня 2018 року відбулась зустріч директора КП «Кременчук Інвест» Андрія Мельника з Міністром-Посланником Посольства Литовської Республіки в Україні паном Гвідасом Кєрушаускасом, та Аташе з економічних питань Посольства Литовської Республіки в Україні паном Сєргєюсом Тіхоміровасом.

Обговорені питання пов’язані з поїздкою підприємців міста Кременчука до Литовської Республіки у рамках проекту «Сприяння розвитку експорту МСП міста Кременчука» (ПРОМІС) та Програми просування продукції міста Кременчук на зовнішні ринки на 2017-2021 роки, що була прийнята Кременчуцькою міською радою 20 липня 2017 року.

Сторони також обговорили організаційні питання, пов’язані з організацією візиту до Кременчука литовських вчених-істориків та інших заходів, передбачених програмою Року Литви у Кременчуці.