Кременчук вивчає досвід Литви з енергоефективності

КП «Кременчук Інвест» спільно з Агентством енергоефективності багатоповерхових будинків «BETA» (Литовська Республіка) впроваджують спільний проект «Розвиток навичок працівників самоврядування м. Кременчук з управління проектами збільшення енергоефективності багатоквартирних будинків».

У рамках цього проекту у Кременчуці протягом 3-х днів перебували експерти Агентства «BETA» пан Томас Гіедріс, пан Геннадіус Микшис та пані Ліна Бальчунієне. Спільно з керівництвом відділу з енергоменеджменту та енергоаудиту, Департаментом житлово-комунального господарства, учасники проекту ознайомились з різними типами будівель, обговорили подальші кроки з проектування подальшої комплексної енергомодернізації житла.

Робочі наради відбулись в Міжнародному інформаційно-контактному центрі імені литовського князя Вітовта на базі офісу КП «Кременчук Інвест», у відділу енергоменеджменту та аудиту, також гості зустрілись з першим заступником міського голови Володимиром Пелипенко. На нараді під головуванням першого заступника міського голови експерти Агентства «BETA» обговорили можливість участі ОСББ Кременчука у пілотному проекті з реновації багатоквартирного житла. В нараді взяли участь і висловили свої думки заступник директора Департаменту ЖКГ Валентин  Курченко, заступник КП «Кременчук Інвест» Павло Бедрацький, начальник відділу енергоменеджменту та аудиту  Тетяна Андрієвська та інші. Під час зустрічі обидві сторони обговорили питання щодо подальшої співпраці за напрямом початку роботи над комплексною реконструкцією об’єктів житлового фонду Кременчука  з термомодернізацією.

        Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко наголосив, що реновація житла – є невідворотним кроком, який із метою економії енергоносіїв і коштів, які витрачаються за їх споживання, мають зробити як  у Кременчуці, так і в  країні вцілому. Він підкреслив, що кременчуцьким ОСББ пощастило в тому, що допомогу в проведенні комплексної  енергомодернізації житла їм зголосилися надавати фахівці із  Агентства енергоефективності багатоквартирних будинків «ВЕТА», які керують подібним процесом у Литві та мають успішний досвід із впровадження проектів енергомодернізації житла.  

        Наразі двома сторонами досягнуто домовленість щодо розробки інвестиційного ТЕО для проведення реконструкції з термомодернізацією в 3 типових будинках Кременчука.

        Гості підвели підсумки свого перебування у Кременчуці під час наради у КП «Кременчук Інвест», в якій взяли участь директор КП «Кременчук Інвест» Андрій Мельник, заступник директора Департаменту ЖКГ Валентин  Курченко, заступник КП «Кременчук Інвест» Павло Бедрацький, начальник відділу енергоменеджменту та аудиту  Тетяна Андрієвська та інші. Гості ознайомились з містом та побували на Дніпрі.