Латвія стає ближче. Нові горизонти співпраці Кременчука і Латвійської Республіки відкрив робочий візит Посла.

21 березня 2019 року до Кременчука прибули Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні пан Юріс Пойканс та другий секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні Пан Андрейс Карповічс.
Латвійські дипломати зустрілись з керівництвом міста на чолі з міським головою Віталієм Малецьким. У зустрічі взяли участь перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, заступник міського голови Ольга Усанова та директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник.
Міський голова докладно розповів про освітньо-науковий та промислово-економічний потенціал Кременчука. Віталій Малецький підкреслив, що Кременчук є активним містом у  галузі спілкування та співробітництва з країнами Балтії, а також висловив сподівання, що перший візит Надзвичайного та Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Пана Юріса Пойканса стане початком розвитку взаємовигідних партнерських відносин між Кременчуком і Латвією. 
У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Пан Юріс Пойканс підкреслив, що перші його враження від  Кременчука дуже позитивні та приємні. Місто виглядає охайним, красивим, чистим і доглянутим. 
Голова латвійської дипломатичної місії наголосив, що Латвія відкрита до взаємовигідного партнерства в різних галузях і встановлення побратимських стосунків між Кременчуком і одним із міст Латвії. 
Посол запропонував створити робочу делегацію до якої би ввійшли представники виконавчої влади, науки, освіти та бізнесу, яка б могла відвідати Латвію з метою вивчення досвіду в питаннях охорони здоров’я, освіти, орендних відносин, розвитку бізнесу та культури.
Пан Посол відзначив, що починати треба зі знайомства і робити впевнені кроки. Пан Юріс Пойканс завірив міського голову та його колег у своїй налаштованості на плідну співпрацю.
Після зустрічі з міським головою, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Пан Юріс Пойканс та другий секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні пан Андрейс Карповічс відвідали Малокохнівський кар’єр. Це підприємство засновано одним із відомих латвійських бізнесменів і Пан Посол з зацікавленістю ознайомився з проблемами та досягнення підприємства. 
В Інституті розвитку Кременчука (ІРК) з латвійськими гостями зустрілись представники Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та промислових підприємств міста.
Директор ІРК Андрій Мельник розповів про діяльність цієї структури та конкретизував перспективні напрями співробітництва між Латвійською Республікою та містом.
Начальник Центру міжнародної співпраці КрНУ ім. М. Остроградського Андрій Гладирь розповів про співпрацю між Вищою Школою Менеджменту Інформаційних систем ISMA та Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського та зацікавленість кременчуцьких науковців у розвитку співпраці з латвійськими колегами. Пан Посол жваво відгукнувся на пропозицію та пообіцяв допомогти в комунікаціях з провідними вузами свої країни.
Директор Кременчуцького відділення Полтавської торгово-промислової палати Віктор Гинькут розповів про діяльність очолюваного ним відділення та про стан співпраці між кременчуцькими підприємствами та Латвійською Республікою. 
Свою зацікавленість у розвитку латвійсько-українського співробітництва висловили керівник маркетингової служби ТОВ «НВФ Техвагонмаш» Іван Шалаєвський,  директор ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів» Олександр Ярошенко, керівник юридичної фірми відомий адвокат Людмила Середа, заступник директора Інституту розвитку Кременчука Павло Бедрацький та ін.
Гості передали добірку інформаційних матеріалів про економіку, культуру, традиції Латвійської Республіки.
У супроводі директора ІРК Андрія Мельника, гості ознайомилися з історією сьогодення наддніпрянського Кременчука. Латвійські дипломати побували у сквері ім. Бабаєва, в парку Миру, побували біля Гонгу Миру, стели Визволителів міста, на алеї Героїв праці та інших відомих містах Кременчука.