Міжнародний турнір з футболу серед юнаків в Кременчуці

Як українські та болгарські діти розвивали дитячу дипломатію на футбольному полі.

Приїзд до Кременчука делегації з міста-побратима Свищова цього разу був пов’язаний з футболом, точніше, з футбольним турніром. А оскільки в турнірі брали участь юні українці і болгари, турнір – міжнародний.

29 і 30 липня 2018 року на стадіонах «Кремінь-арена» та  «Кредмаш» проходив Міжнародний турнір  з футболу серед юнаків 2005-2009 років народження на Кубок мера м. Кременчука. З ініціативою про проведення турніру виступив депутат Кременчуцької міської ради, Олександр Плескун. Ідею проведення підтримали і надали світ патронат кмет (мер) м. Свищів пан Генчо Генчов та мер м. Кременчука Віталій Малецький. Участь у  ньому взяли команди із міста-побратима Свищов (Болгарія), Полтави, Кременчука, Черкас та Олександрії.

Міжнародний турнір  з футболу серед юнаків 2005-2009 років народження на приз мера м. Кременчука Віталія Малецького – це продовження змагань, які було розпочато у Свищові після домовленостей між очільниками двох міст.  

Для болгарських дітей відвідування Кременчука – це гарна можливість ознайомитись з українським містом-побратимом, його життям, культурою, поспілкуватись зі своїми однолітками-учасниками турніру, тобто відкрити для себе Україну. А головне – гра у футбол!

       У старшій віковій категорії за перемогу змагалися 4 команди, І місце  виборола команда «Ворскла» з Полтави.

 У молодшій віковій категорії за перше місце змагалися 2 команди з м. Кременчука – «Кремінь» та «Кремінь-2». Переможця визначили за серією пенальті. З рахунком 4/2 перемогу виборола команда  «Кремінь-2».

        Після завершення турніру його учасників привітав перший заступник міського голови Володимир Пелипенко  та представник болгарської делегації Марія Дойчева. Вони побажали юним футболістам наснаги та нових спортивних перемог.  Володимир Пелипенко разом з депутатом Кременчуцької міської ради Олександром Плескуном вручили дипломи, медалі та кубки командам та нагороди кращим  гравцям.