Памя’ть Катині. Фоторепортаж з місця події

79 років тому, в квітні-травні 1940 року, радянські спецслужби розстріляли близько 22 тисяч взятих в полон поляків, більшість з яких були офіцерами.

Тисячі поляків потрапили в радянський полон у вересні 1939 року, на початку Другої світової. Тоді в Польщу одночасно вторглися Німеччина і Радянський Союз, які в той час були союзниками. Деморалізована польська армія була в глухому куті.

Таємні розстріли полонених, відомі як Катинська трагедія, відбувалися власне у Катині під Смоленськом, а також в Калініні, Харкові, Києві, Мінську та, ймовірно, в інших місцях.

13 квітня 2019 року, Кременчук віддав данину поваги жертвам Катині.
У Придніпровському парку біля Катинського дуба згадали нашого земляка поруччіка Війська Польського Броніслава Урбанського і тисячі інших польських офіцерів, священиків, які були розстріляні в Катинському лісі та інших містах …
… На початку заходу перед входом до Придніпровського парку зібрались активісти дитячого об’єднання “Армія добра” та АСМБР. Директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник розповів дітям історію Катинських подій, в яких були розстріляні польські військовослужбовці. 
Рівно об 11. 00 прибувають заступник міського голови Дмитро Кравченко, депутат міської ради Дмитро Кавунник, голова Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктор Маренич, імам мусульманської громади міста шейх Тагір, представники католицької та православної громад.
Розпочинається пам’ятне хода до Катинського клубу пам’яті. Маяріють державні прапори України і Республіки Польща.
Перед присутніми виступили заступник міського голови Дмитро Кравченко, директор ІРК Андрій Мельник, голова Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктор Маренич, імам мусульманської громади шейх Тагір. 
Після хвилини мовчання покладаються квіти до пам ‘ятного каменю.