Підприємці з Кременчука перебували з бізнес-місією у Литовській Республіці

Цікаві зустрічі, добре і цікаве спілкування в Вільнюської торговельної, промислової та ремісничої палаті (президент – пан Сігітас Леонавічус), в мерії міста Алітус (мер міста – пан Вітаутас Грігаравічус) з керівниками міста і підприємцями Алітуса, в Посольстві України в Литовській Республіці (Надзвичайний і Повноважний Посол пан Володимир Яценківський), бізнес-сніданок з членами бізнес-клубу BNI – Алітус – 30 осіб (президент – пан Ерікас Вайкайтіс), відвідання ряду фірм Вільнюса і Алітуса, а також продуктивна зустріч у Алітуському бізнес-інкубаторі.
Поїздка до Литви була організована в рамках міської цільової Програми просування продукції Кременчука на зовнішні ринки  і проекту розвитку експорту продукції малого та середнього бізнесу Кременчука на зовнішні ринки (Проект ПРОМИС), які впроваджують КП «Кременчук Інвест» і Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку (АСМБР).

Учасники делегації – Олександр Балашов (ФОП Балашов), Денис Зубов (Фабрика рукавних фільтрів), Надія Михайлова (дизайн-центр «Лю-Аль»), Дмитро Пишненко (ФОП Пишненко),  Дмитро Михайленко (ФОП «Висока кухня») та інші є учасниками проекту розвитку експорту продукції малого та середнього бізнесу Кременчука на зовнішні ринки (Проект ПРОМИС), які пройшли попередню співбесіду, консультації з питань експорту.

Першою в програмі перебування делегації була зустріч у Вільнюській торговельній, промисловій та ремісничій палаті. Кременчуцьких підприємців привітали Президент палати пан Сігітас Леонавічус, Надзвичайний і Повноважний Посол пан Володимир Яценківський та Повноважний Міністр Посольства Литовської Республіки в Україні пан Гвідас Керушаускас.

Високоповажні дипломати відмітили велике значення розвитку співпраці між малим та середнім бізнесом двох країн, необхідність впровадження в Україні передового досвіду Литви в сфері розвитку бізнесу, енергоефективності тощо. Під час заходу відбулася презентація загального економічного потенціалу м. Кременчук та діяльності й продукції окремих компаній,  які взяли участь у зустрічі, а також обговорено перспективні напрямки і форми розвитку співробітництва між підприємцями України і Литви. В ході зустрічі було підписано Меморандум про співробітництво між КП «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків міста «Кременчук Інвест» та  Вільнюською торгово-промисловою і ремісничою палатою.  Президент Вільнюської торговельної, промислової та ремісничої палаті пан Сігітас Леонавічус нагородив директора КП «Кременчук Інвест» Андрія Мельника «Подякою» за розвиток співпраці між підприємницькими колами двох країн.

Цього ж дня відбулася зустріч Посла України Володимира Яценківського з делегацією ділових кіл м. Кременчук у приміщенні Посольства України у Литві. В ході зустрічі було обговорено перспективи розвитку співробітництва м.Кременчук з литовськими партнерами у торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах. Посол дав українським підприємцям ряд важливих порад і рекомендацій щодо розвитку ділових зв’язків з литовськими колегами. Володимир Володимирович зазначив, що «литовські партнери з інтересом дивляться в напрямку України, вони налаштовані на взаємовигідний бізнес. Вони ведуть прозорий, відкритий діалог з нами ….».

Тепло і конструктивно зустрічали гостей з дружнього Кременчука в мерії міста Алітус. Зустріч відкрила керівник міжнародного протоколу мерії  пані Лорета Гайзювене, яка представила учасників з боку міста Алітус, повідомила про програму зустрічі та надала слово меру міста Алітус пан Вітаутасу Грігаравічусу. Пан мер сердечно привітав гостей, розповів про місто. Керівник делегації, директор КП «Кременчук Інвест» Андрій Мельник представив учасників делегації та промодерував їх презентації.

На «бізнес-сніданку з членами бізнес-клубу «BNI – Алітус» були присутні всі 30 членів на чолі з президентом паном Ерікасом Вайкайтісом. Литовські і українські підприємці презентували свій бізнес. Відбулись зустрічі у форматі «В2В», президент Клубу «BNI – Алітус» Ерікас Вайкайтіс та директор КП «Кременчук Інвест», Почесний президент АСМБР Андрій Мельник підписали меморандум про співпрацю.

Керівник КП «Кременчук Інвест» Андрій Мельник, зокрема, зазначив «Як керівник делегації я перебуваю під позитивними враженнями від спілкування з литовськими колегами і нашими новими друзями, а також від спілкування з нашими земляками – дивовижними, закоханими у свою справу підприємцями з нашого міста. Поїздка була успішною, оскільки отримано багато цікавих контактів, вражень від зустрічей, відповідей на багато питань … Тепер має бути величезна робота по обробці отриманих контактів та інформації. Ми знаємо над чим нам треба спільно працювати».