Розробка стратегії Полтавщині до 2027 року триває. Експерти визначають пріоритети Смарт-спеціалізації

Вже друга фокус-група і спілкування з представниками ЗМІ відбулась в м. Кременчуці.

6 серпня 2019 року в Інституті розвитку Кременчука начальник відділу економічного аналізу та стратегічного планування Департаменту економрозвитку Полтавської облдержадміністрації Андрій Сорочинський та радник з регіонального розвитку Полтавського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Вадим Штефан представили представникам ЗМІ цілі стратегії Полтавської області до 2027 року. 

Присутній на заході керівник підприємства “Енергоімпульс” Олександр Кулінич, що працює в сфері виробництва обладнання для молочної промисловості, розповів про проблеми, з якими стикається його підприємство і своє бачення розвитку виробництва. Він також зазначив, що більша частина працівників їх підприємства зараз працюють за кордоном, адже зарплатня на такі посади сягає від 20 до 30 тис грн, а на місцях немає прибутку для таких виплат. 

«Коли немає працівників – не можливо підписувати контракти із замовниками», – пояснив Олександр, додавши, що раніше їх підприємство виготовляло установки для ТОВ «Гадячсир»та декількох російських молочних заводів. 

Він також назвав основну проблему виготовлення машин та устаткування у нашій країні – високий податок на виробництво.

«Якщо у Польші він складає 5-7%, у Турції – лише 2%, то в Україні фактично – 35% від проданої продукції. Через це виробники не беруться за великі замовлення, оскільки знають, що собівартість не окупить такого високого податку»,- прокоментував ситуацію Олександ Кулініч.

В обговоренні взяли участь директор ІРК Андрій Мельник та директор Кременчуцького відділення Полтавської ТПП Віктор Гинькут.

Після обговорення полтавські гості відвідали підприємство “Техвагонмаш”. 

Директор підприємства Артур Моторін докладно розповів про здобутки підприємства та проблеми, які сьогодні стоять на шляху розвитку виробництва.
Артур Миколайович ознайомив гостей з підприємством.