Відбулися переговори з експертом програми ЄС “Мери за Економічне Зростання”

08 лютого 2018 року у Міжнародному інформаційно-контактному центрі імені литовського князя Вітовта, що діє в офісі комунального підприємства «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» відбулися переговори з експертом програми Європейського Союзу “Мери за Економічне Зростання” паном Павлом Касьяновим.

Представлений 26 жовтня 2016 року на конференції високого рівня в Єревані, проект “Мери за економічне зростання” став новою ініціативою Європейського союзу, спрямованою на сприяння місцевим органам влади країн Східного партнерства: Азербайджана, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України. У центрі уваги Ініціативи “Мери за економічне зростання” – сталий місцевий економічний розвиток. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам на місцевому рівні з метою активного сприяння економічному зростанню і створенню робочих місць за рахунок розвитку  їх потенціалу та професійних навичок, а також налагодження партнерських відносин з приватним сектором і громадянським суспільством.

Пан Павло Касьянов зазначив, що:

сталий місцевий економічний розвиток – це процес, в рамках якого місцеві органи влади взаємодіють з партнерами (приватний сектор, громадські організації та організації громадянського суспільства) з метою створення сприятливого локального ділового середовища і, як наслідок, умов для економічного зростання і підвищення рівня зайнятості в приватному секторі , що в кінцевому рахунку сприятливо впливає як на місцеву громаду, так і на державу в цілому. Разом з тим, економічне зростання повинне бути як екологічно, так і соціально сталим.

В рамках Ініціативи “Мери за економічне зростання” муніципалітетам буде запропоновано розробити (або адаптувати існуючі) плани місцевого економічного розвитку на основі принципів належного врядування і державно-приватного діалогу, визначити необхідні практичні заходи, а в кінцевому підсумку запропонувати проекти, спрямовані на стимулювання зростання, розвитку і підвищення рівня зайнятості. В ході цього процесу органи влади муніципальних утворень і міст повинні прагнути стати більш прозорими та інклюзивними, а також сприяти розвитку бізнесу.Дана Ініціатива частково ґрунтується на успішній ініціативі ЄС “Угода мерів” по енергії та клімату в містах, що об’єднує місцеві, регіональні та державні органи влади, які добровільно взяли на себе зобов’язання із досягнення цілей ЄС у сфері клімату та енергетики.Завдяки тому, що “Угода мерів” носить добровільний характер, має чіткі цілі і заснована на підході, який передбачає широку участь, вона стала настільки успішною в регіоні Східного партнерства.

З боку міста Кременчук на переговорах були присутні начальник Управління економіки міськвиконкому пан Микола Здойма, директор комунального підприємства «Кременчуцький центр міжнародних зв’язків та економічного розвитку міста «Кременчук Інвест» пан Андрій Мельник, заступник директора КП “Кременчук Інвест”пан Павло Бедрацький та радник з питань розвитку КП “Кременчук Інвест” пан Олександр Бібік. 

Сторони обговорили нагальні завдання, необхідні для приєднання до даної ініціативи. Пан Мельник ознайомив пана Касьянова з роботою кременчуцької влади  у рамках розвитку та промоції міста, а також розповів про успішні практики і завдання, які стоять перед економічним блоком виконкому міської ради. Пан Мельник також познайомив гостя з роботою підприємства та щойно відкритим Міжнародним інформаційно-контактним центром імені литовського князя Вітовта.

Підсумовуючи зустріч, пан Касьянов зазначив, що Кременчук, на його погляд, достатньо підготовлений до успішної участі у даній програмі.