ВІЗИТ ЛИТОВСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ ДО КРЕМЕНЧУКА.: Виходимо на новий рівень співпраці. Підсумковий огляд.

14 – 15 березня 2019 року в Кременчуці перебувала литовська делегація на чолі з Віце-міністром закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом.

У складі делегації Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс, посол з особливих доручень МЗС Литви пан Гвідас Керушаускас, Міністр-радник Посольства Литви в Україні пан Саулюс Лабутіс і перший секретар МЗС Литви пан Гіедрюс Граніцкас.

Відразу по прибуттю до Кременчука литовські гості завітали до офісу Інституту розвитку Кременчука, в приміщенні якого працює Міжнародний інформаційно-контактний центр імені великого литовського князя Вітовта (Вітовт-центр).

Гостей вітали перший заступник міського голови Володимир Пелипенко та директор Інституту розвитку Кременчука, керівник «Вітовт-центру» Андрій Мельник.

Литовські гості взяли участь у зустрічі з інтелігенцією міста – професорами, педагогами, лікарями, працівниками культури, підприємцями і студентами.
Учасники зустрічі говорили з паном Віце-міністром про свою зацікавленість у розвитку литовсько-українського співробітництва. Головний лікар Кременчуцького обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни Микола Литвиненко говорив про співпрацю його лікувального закладу з литовськими колегами, а лікар-уролог Георгій Гайовий про важливість організації стажувань українських лікарів у провідних клініках Литви.

Лікарів підтримала депутат міської ради, заступник голови Комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка, яка відзначила необхідність стажувань медичних працівників Кременчука в Литві.

Доктор історичних наук, професор Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського Ганна Капустян висловилась за розвиток співпраці між литовськими і українськими істориками в питаннях спільного дослідження Голодомору та репресій радянського періоду.

Про необхідність розвивати співпрацю між Кременчуком і Литвою говорили імам мусульманської громади шейх Тагір, рабин Кременчука Шломо Давид Соломон, директор Кременчуцької міської картинної галереї Оксана Бойко та інші.

Директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник озвучив ініціативу українських і литовських активістів про проведення Творчого марафону-конкурсу дитячих малюнків «Діти Литви і України за мир!» і попросив патронату з боку Віце-міністра пана Дарюса Скусявічюса. Ініціатива відразу знайшла схвалення з боку високопоставленого литовського дипломата.

Представники влади та громадськості Кременчука, які брали участь у зустрічі, підтвердили зацікавленість у розвитку співпраці з Литвою. Після традиційного «фото на згадку» гості направились до Кременчуцької міської картинної галереї, де оглянули виставку картин литовських художників – учасників проекту «Від Німана до Дніпра».

«Нагадаємо, до Кременчука прибула литовська делегація. Це звична в наш час інформація. Литовці часті гості в Кременчуці: візити литовських дипломатів, фахівців в області енергоефективності, педагогів, художників, бізнесменів стали регулярними і плідними. До нас приїжджають представники міста-побратима Алітус, представники кременчуцької влади теж часті гості в Алітусі», – йдеться в повідомленні.
15 березня відбулася офіційна зустріч міського голови Віталія Малецького з представниками литовської делегації на чолі з заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом.

За інформацією прес-служби міськради, вітаючи гостей, міський голова Віталій Малецький наголосив на тому, що співпраця Кременчука та Литви, розпочата декілька років тому, наразі вийшла на достатньо високий рівень розвитку. Розроблено та впроваджуються різні спільні проекти, що стосуються різних сфер життєдіяльності Кременчука, а саме, реновації його житлового фонду та запровадження заходів із енергоефективності, будівництва та ремонту об’єктів дорожнього господарства, організації централізованого харчування в закладах охорони здоров’я, гуманітарної галузі тощо.

Віталій Малецький наголосив на тому, що незважаючи на тимчасові складнощі, Кременчук розвивається, в місті працюють підприємства, які представляють машинобудівну, хімічну, харчову, легкову галузі промисловості тощо. Багато з них успішно проходить переорієнтацію на європейські ринки. Керівник міста зазначив, що має переконання в тому, що на цьому двостороннє співробітництво не зупинятиметься, а дана зустріч стане стимулом для розвитку стосунків, для розробки нових перспективних планів на майбутнє.

Віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки пан Дарюс Скусявічюс відмітив, що Уряд Литви розглядає Україну в якості стратегічного партнера. За останній час відбулося чимало європейських бізнес-форумів, котрі дали поштовх для подальшого україно-литовського співробітництва. Члени литовської делегації відмітили, що стосунки Кременчука та Алітуса можна назвати моделлю співпраці, яка має перспективне продовження.До речі, в Кременчуці якраз в період візиту литовських гостей до Кременчука проводиться виставка робіт литовських художників “Від Німану до Дніпра”, а Фабрика рукавних фільтрів якраз відвантажує продукцію в Литву.

У рамках зустрічі були обговорені проекти, які в подальшому реалізовуватися в різних галузях Кременчука. Пан Дарюс Скусявічюс вручив Подяку Міністерства закордонних справ керівникам міста та Інституту розвитку Кременчука як визнання роботи кременчуцької громади над розвитком двостороннього співробітництва.
Цього ж дня в Кременчуцькому ліцеЇ номер 4 відбулась зустріч юних дипломатів Кременчука з литовською делегацією:Віце-міністром закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом. Надзвичайним і Повноважним Посолом Литовської Республіки в Україні паном Марюсом Януконісом, послом з особливих доручень МЗС Литви паном Гвідасом Керушаускасом, Міністром-радником Посольства Литви в Україні паном Саулюсом Лабутісом, першим секретарем МЗС Литви паном Гіедрюсом Граніцкасом.
В рамках чергової Асамблеї юних дипломатів, литовським дипломатам розповіли про роботу центрів дитячої дипломатії та євроклубів, які діют на базі шкіл міста. Зустріч відкрив співкоординатор руху молодіжної дипломатії, директор Інституту розвитку міста Андрій Мельник. Він розповів про розвиток руху дитячої дипломатії в Кременчуці та її значення в вихованні сучасної європейської людини. 
Про значення литовсько-української співпраці розповіли 
Віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки пан Дарюс Скусявічюс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс та посол з особливих доручень МЗС Литви пан Гвідас Керушаускас. 
Литовська делегація також оглянула Кабінет євроатлантичної інформації, що діє при Кременчуцькому ліцеЇ номер 4. 
Заступник Віце-мінстр закордонних справ Литовської Республіки пан Дарюс Скусявічюс зробив запис у Книзі почесних гостей ліцею.
Гості відвідали Парк Миру, побували біля Гонгу Миру.
Візит литовської делегації на чолі з Віце-міністром паном Дарюсом Скусявічюсом відкриє нові горизонти співпраці нашого міста з Литвою. В ході візиту керівництво міста, громадськість та литовські дипломати обговорили важливі питання співпраці в економічній, освітній, науковій сферах, обгорорили конкретні двосторонні проекти.
Візит Віце-міністра закордонних справ Литви до Кременчука – це визнання зробленого нашим містом в напрямку співпраці з Литвою.