З 23 по 26 жовтня 2018 року у Кременчуці перебуває литовська делегація з Агенції з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА».

З 23 по 26 жовтня 2018 року у Кременчуці перебуває литовська делегація з Агенції з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА». Програма перебування литовської делегації дуже насичена.

23 жовтня 2018 року у великій сесійній залі відбувся практичний  семінар «Литовський досвід реновації багатоквартирних будинків». Захід відкрив директор КП «Кременчук Інвест» Андрій Мельник, який представив присутнім литовських гостей.

Голова делегації Томас Гіедріс розповів, що в рамках реалізації проекту «Розвиток навичок працівників органів місцевого самоуправління    м. Кременчук з управління проектами підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків» спеціалісти Агенції «ВЕТА» надають консультаційну допомогу щодо комплексної реновації житла кременчуцьким ОСББ. Зокрема, вже розроблені інвестиційні ТЕО щодо  застосування заходів із енергомодернізації 3-х типових багатоповерхівок Кременчука. Також поділився литовським досвідом щодо підвищення енергоефективності за рахунок оновлення багатоквартирних будинків.

Андрій Мельник підкреслив, що співпраця нашого міста та Агентства з економії енергії в жилих будинках «ВЕТА» стане першим українським досвідом партнерських стосунків у галузі реновації об’єктів житлового фонду.

У своєму виступі керівник відділу енергоменеджменту  та енергетики виконкому міської ради Тетяна Андрієвська наголосила, що запроваджена литовськими партнерами програма енергомодернізації багатоквартирних будинків є прийнятною для реалізації у нашому місті. А також розповіла про можливості Фонду енергоефективності України.

Заступник начальника Департаменту ЖКГ Валентин Курченко-Гай представив законодавчу базу щодо встановлення квартирних лічильників тепла. Та представив доповідь на тему «Комерційний облік теплової енергії: система індивідуального обліку споживання теплової енергії для
будинків з вертикальною системою опалення».

Друга частина семінару пройшла в офісі КП «Кременчук Інвест» для  енергоменеджерів та представників органів місцевого самоврядування Кременчука та інших міст. Експерт Агенції «ВЕТА» Ліна Бальчунієне представила програму модернізації житлових будинків на муніципальному рівні, а Геннадій Мікшіс розповів про методи оцінки енергетичних характеристик багатоквартирних будинків, заходи з оновлення багатоквартирного будинку та можливості економії.

На 24 жовтня 2018 року в комунальній організації «Інститут розвитку міста Полтава» заплановано проведення круглого столу «Литовський досвід реновації багатоквартирних будинків», а о 15:30 у великій сесійній залі Кременчуцької міської ради відбудеться семінар для представників ОСББ та управляючих компаній.