Посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафін перебував з візитом в Кременчуці

10 липня місто Кременчук відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Його Високоповажність пан Марек Шафін.

У  рамках офіційного візиту відбулася зустріч керівника дипломатичної місії Словаччини в Україні з міським головою Віталієм Малецьким.

Вітаючи високого гостя Кременчука, керівник міста зазначив, що дружні дипломатичні відносини Словаччини та незалежної України мають більше ніж 25-ти  річну історію.

Словацька Республіка, будучи країною-членом Європейського Союзу, демонструє гарну динаміку розвитку різних сфер життєдіяльності. Для Кременчука зокрема,  дуже цікавий словацький досвід у галузі машинобудування, оскільки питому частину кременчуцької економіки складають машинобудівні підприємства. Віталій Малецький підкреслив, що вчора на базі ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» відбулася широка ділова дискусія щодо надання щодо підтримки вітчизняній продукції машинобудування при публічних закупівлях. Вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні дасть можливість українським підприємствам не скорочувати свої потужності, а створювати нові робочі місця,  працювати на покращення національної економіки та, головне,  знаходити нових партнерів серед європейських країн.  

У відповідь Посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафін розповів про досвід своєї країни в частині реалізації моделі підтримки національного виробника.  Посол Словаччини зазначив, що економіка його країни зорієнтована на європейський ринок, повністю відкрита. Марек Шафін наголосив, що після зняття карантинних обмежень, пов’язаних із розповсюдженням коронавірусної інфекції, на наші країни чекають нові взаємовигідні проєкти, що стосуються різних економічних та гуманітарних напрямів.

Після офіційної зустрічі в міській раді пан Посол разом з міським головою відвідали  Кременчуцьку художню галерею, де відкрилася Міжнародна виставка сучасних словацьких художників – членів мистецького об’єднання ARTEM, яка має назву «Мелодії весни». Експозиція складається з 69 творів 18 авторів різних направлень та ідей: серед них олійні полотна, акварелі, колажі, акрилові роботи, скульптури з каменю, деревини, кераміки та вироби гутного скла ручної роботи. Роботи, представлені на виставці, оригінальні та нетривіальні, і поціновувачі сучасного мистецтва обов’язково їх оцінять.

 – Ви, мабуть, і не підозрюєте, наскільки наші народи близькі, и по гумору, і по характеру, і в творчості, – сказав на урочистому відкритті Посол Словаччини в Україні Марек Шафін про ідентичність між українським і словацьким народами.
Посол поділився з присутніми своїм баченням картини художниці Іветти Албречтової Дузакової – він сприймає її як заклик до свободи (особливо актуальним це питання було для його країни у період 1989 року), адже на нігтях бачимо словацький триколор, який стікає як кров чи то сльози, а руки тримають образ вільного серця.
А ця емоційна робота того ж автора розповідає про сенс життя дитини, про наповненість її внутрішнього світу, про ту трагедію, коли дитина стоїть на межі вибору, чи потрібна вона у цьому світі, чи люблять її насправді.

Разом з тим, на стендах Кременчуцької галереї представлені роботи дітей  з Кременчука, Дніпра, Хоролу, Кропивницького та Конотопу, які перемогли у конкурсі «Словаччина – чарівна країна», який організували Інститут розвитку Кременчука, АСМБР за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні.

На малюнках зображені пейзажі Словацької Республіки та ілюстрації до казок. За словами Віталія Малецького, юні митці – це свого роду маленькі дипломати, бо вони беруть участь в процесах дипломатичної роботи, відвідують посольство, вивчають культуру та історію різних країн.
Чорно-білий малюнок унизу — це улюблене місце пана Марека Шафіна у місті Кошиці, палац Якоба. Посол зазначив, що у юного художника він вийшов набагато кращим, ніж це вдавалося йому. Коли він був дитиною, то не один раз зображував цю будівлю. А у лівому верхньому кутку бачимо Бойницький замок — народну пам’ятку і музей, де знаходиться відомий зоопарк. Саме у цьому замку пройшло весілля Посла Словаччини, адже його майбутня дружина захотіла провести церемонію саме там, у золотому залі. Високий гість розповів, що усе було виконане в історичному стилі, люди одягнені в історичні костюми — це дуже цікаво виглядало.

Також у залі гості мали змогу побачити виставку робіт учасниць Студії креативних мистецтв Artelf, це результати проведеного курсу живопису в рамках проєкту «Створення умов для розвитку підприємництва у місті Кременчуці через облаштування Студії креативних мистецтв ArtElf», реалізація якого стала можлива за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Діяльність Студії спрямована не тільки на навчання креативній майстерності, а й на допомогу підприємцям-початківцям у започаткуванні власної справи, згуртування місцевих майстрів, проведення майстер-класів, виставок, ярмарок, виготовлення та продаж творчих продуктів та послуг, що сприятиме розвитку мікропідприємництва у Кременчуці.

Пану Послу директорка галереї Оксана Бойко подарувала свою першу книгу «Щоденник ведмедика Тедді» з авторськими ілюстраціями про історію ведмежати, яку вона створила у рамках проєкту ПРОМІС.
У Кременчуцькій міській галереї з’явилося нововведення – тепер там є книга для почесних гостей, де вони можуть залишити свої враження від експозиції, і Посол Словацької Республіки зробив у ній перший запис.

Щодо співпраці між Словаччиною та Україною, мер Віталій Малецький висловив пропозицію, що тепер авторська виставка Оксани Бойко має вирушити у Братиславу — такий собі культурний обмін, і Посол підтримав цю ідею.

Посол відвідав два інноваційних підприємства Кременчука – Науково-виробниче підприємство «Техвагонмаш» та ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів».

На НВФ «Техвагонмаш» посла сердечно вітали керівник підприємства Артур Моторин і начальник відділу маркетингу Іван Шалаєвский.
– Наш багаторічний досвід роботи дозволив домогтися глибокого розуміння виробничих процесів в галузі машинобудування, зазначив Артур Моторин. Нашим замовникам ми пропонуємо сучасні високотехнологічні рішення адаптовані під особливості продукції та виробничі умови Замовника. В основі створення підприємств ми закладаємо принципи гнучкості технології, можливість швидкого переходу з однієї моделі виробу на іншу, мінімальний вплив людського фактора, раціональне використання виробничих площ.
Керівник підприємства розповів про співпрацю НПФ «Техвагонмаш» із зарубіжними партнерами, в тому числі і Словаччиною. Посол ознайомився з виробничим процесом і продукцією підприємства.

Під час перебування на ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів» пана Посла вітали директор Олександр Ярошенко, співзасновники підприємства і депутат Полтавської обласної ради Володимир Савченко. Відбулась конструктивна і відверта розмова про стан виробництва, шляхи розвитку співпраці між ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів» та підприємствами Словацької Республіки.

Посол ознайомився з технологічним процесом і продукцією підприємства. Україна і Словаччина – два близьких слов’янські народи, зі зрозумілою один одному культурою, традиціями. Візит Посла в Кременчук відкрив нові можливості для розвитку співпраці.