Історична подія: до Кременчука прибув Литовський дипломат найвищого рангу

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Про що розмовляли гості міста з інтелігенцією Кременчука — професорами, педагогами, лікарями, працівниками культури, підприємцями і студентами.
 

Візит Віце-міністра закордонних справ Литви Дарюса Скусявічуса до Кременчука – це висока оцінка рівня співпраці міста з Литвою. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише директор інституту розвитку міста Андрій Мельник.

Він зазначає, що вчора ввечері до Кременчука прибула литовська делегація.

«Це звична в наш час інформація. Литовці часті гості в Кременчуці: візити литовських дипломатів, фахівців в області енергоефективності, педагогів, художників, бізнесменів стали регулярними і плідними. До нас приїжджають представники міста-побратима Алітус, представники кременчуцької влади теж часті гості в Алітусі.
Величезну роль у розвитку співробітництва Кременчука з Литвою, безсумнівно, грає народна дипломатія — поїздки кременчуцьких школярів (юних народних дипломатів), які активно спілкуються зі своїми однолітками, представниками влади Литви, вивчають її історію, культуру і традиції близького по духу народу.

Саме юні народні дипломати — переможці конкурсу плакатів, присвяченого 100-річчю Державності Литви, перебиваючи в Вільнюсі, зустрічалися з Віце-міністром закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом. Тоді кременчуцькі діти вразили керівника литовського МЗС своєю відкритістю, цілеспрямованістю. Литовського дипломата зацікавив сам феномен «дитячої народної дипломатії», робота центрів дитячої дипломатії в Кременчуці. Тоді ж пан Дарюс Скусявічус дав обіцянку юним дипломатам про те, що обов’язково відвідає Кременчук»,— пише пан Мельник.

Натомість теперешній візит це по-суті історична подія! В Кременчук прибула литовська делегація на чолі з заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки Дарюсом Скусявічюсом. У складі делегації Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, посол з особливих доручень МЗС Литви Гвідас Керушаускас, Міністр-радник Посольства Литви в Україні Саулюс Лабутіс і перший секретар МЗС Литви Гіедрюс Граніцкас.
Відразу по прибуттю до Кременчука литовські гості попрямували до офісу Інституту розвитку Кременчука, в приміщенні якого працює Міжнародний інформаційно-контактний центр імені великого литовського князя Вітовта (Вітовт-центр).
Литовські гості взяли участь у зустрічі з інтелігенцією міста — професорами, педагогами, лікарями, працівниками культури, підприємцями і студентами.

Учасники зустрічі говорили з Віце-міністром про свою зацікавленість у розвитку литовсько-українського співробітництва.

Головний лікар Кременчуцького обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни Микола Литвиненко говорив про співпрацю його лікувального закладу з литовськими колегами, а лікар-уролог Георгій Гайовий про важливість організації стажувань українських лікарів у провідних клініках Литви.

Лікарів підтримала депутат міської ради, заступник голови Комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка. Депутат відзначила необхідність стажувань медичних працівників Кременчука в Литві. «Зараз в нашому місті багато робиться в рамках медичної реформи і такі стажування допоможуть у впровадженні реформи…», зазначила Тетяна Сідерка.

Доктор історичних наук, професор Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського Ганна Капустян висловилась за розвиток співпраці між литовськими і українськими істориками в питаннях спільного дослідження Голодомору та репресій радянського періоду. 

Про необхідність розвивати співпрацю між Кременчуком і Литвою говорили імам мусульманської громади шейх Тагір, рабин Кременчука Шломо Давид Соломон,

директор Кременчуцької міської картинної галереї Оксана Бойко та інші.

Під час зустрічі в Центрі Вітовта була тепла і довірча обстановка. Всі пропозиції, ініціативи, що прозвучали від учасників були прокоментовані Віце-міністром паном Дарюсом Скусявічюсом і литовськими дипломатами.

Директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник озвучив ініціативу українських і литовських активістів про проведення Творчого марафону-конкурсу дитячих малюнків «Діти Литви і України за мир!» і попросив патронату з боку Віце-міністра пана Дарюса Скусявічюса. Ініціатива відразу знайшла схвалення з боку високопоставленого литовського дипломата.

Представники влади та громадськості Кременчука, які брали участь у зустрічі, підтвердили зацікавленість у розвитку співпраці з Литвою. Після традиційного «фото на згадку» гості направились до Кременчуцької міської картинної галереї, де оглянули виставку картин литовських художників – учасників проекту «Від Німана до Дніпра».

Подробиці перебування дипломатів читайте згодом на нашому сайті.

Ресурс