У Кременчуці виготовляють рукавні фільтри, розміром з мерію, підземні парковки для Ізраїлю і поставляють круасани французам: кращі підприємці отримали нагороди

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Завершено конкурс «Кращий експортер Кременчука».

Сьогодні у мерії Кременчука відзначали кращих експортерів серед  підприємств середнього бізнесу.

Як повідомив директор «Інституту розвитку Кременчука» Андрій Мельник, на цьогорічний конкурс заявки подали 27 кременчуцьких підприємств-експортерів. Саме серед них визначили трьох найкращих.

Це ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас», ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів», ТОВ «НВФ «Техвагонмаш».

Представники цих фірм під час нагородження у мерії Кременчука говорили не про лише свої здобутки, а й про проблеми, з якими стикаються повсякчас.

Керівник ТОВ «Рукавні фільтри» Олександр Ярошенко повідомив, що найбільше складнощів виникає із розмитненням товару. І якщо відділ митниці у нього буквально через паркан, то керівництво в Полтаві і питання доводиться вирішувати там.

«Якщо раніше докумети оформлювали за тиждень, то зараз за місяць», — говорить підприємець.

Він розповів, що фільтри, які виготовляють на їх підприємстві, поставляють далеко не лише за межі Кременчука, а й України: зокрема в країни Азії і Європи, і навіть в Гватемалу, що в Центральній Америці. Їх використовують в цементній, металургійній промисловості.

«Ми встановлюємо обладання в фільтри, які мають розмір приміщення міськвиконкому Кременчука», — розповів О. Ярошенко.

А вже Кременчуцькій газеті повідомив, що в місяць можуть обладнати один такий фільтр.

А ось випускають фільтри значно менших розмірів. Він запросив на екскурсію на підприємство мера Кременчука Віталія Малецького. Та про відкриття нових потужностей поки що не йдеться: коштів не вистачає.

Ще однин переможець конкурсу Виробничо-торгова компанія «Лукас» цього року вже постачає продукцію у 40 країн світу. І якщо раніше підприємство запрошувало до співпраці, то зараз обирає з ким працювати. Про це повідомила начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Кіра Булік.

«Наші круасани вже продаються у Франції. І треба відзначити, припали до смаку французам», — говорить вона.

Ще К. Булік відзначає, що «Лукас» потрапив до ТОП-8 національних експортерів, залишивши позаду «Житомирські ласощі» і «Домінік».

«80 мільйонів гривень щорічно – відрахування «Лукаса» до міського бюджету», — зазначив В. Малецький.

Представниця ж підприємства розповіла про труднощі експорту продукції з країнами «Митного союзу», які виникають не лише в кременчуцького підприємства. І про те, що їх ніяк не вирішать.

А ось начальник відділу маркетингу ТОВ «НВФ «Техвагонмаш» Іван Шалаєвський повідомив, що 80% продукції, яку виготовляє їх підприємство, йде на експорт в Білорусь, Казахстан, Узбекистан та інші країни. Він навіть запропонував меру Малецькому поставити автоматичний підземний паркінг, які поставляють в Ізраїль.

«На вулиці Соборній був би доречний», — зазначив І. Шалаєвський.

Пропозицію не розглядали далі.

Та грамоти отримали всі вищезгадані підприємства середнього бізнесу Кременчука. Як від міської влади так і від Кременчуцького відділення Полтавської Торгово-промислової палати.

Ресурс