Візит Віце-міністра закордонних справ Литви пана Дарюса Скусявічюса до Кременчука – це висока оцінка рівня співпраці міста з Литвою

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

До Кременчука прибула литовська делегація. Це звична в наш час інформація. Литовці часті гості в Кременчуці: візити литовських дипломатів, фахівців в області енергоефективності, педагогів, художників, бізнесменів стали регулярними і плідними. До нас приїжджають представники міста-побратима Алітус, представники кременчуцької влади теж часті гості в Алітусі.

Величезну роль у розвитку співробітництва Кременчука з Литвою, безсумнівно, грає народна дипломатія — поїздки кременчуцьких школярів (юних народних дипломатів), які активно спілкуються зі своїми однолітками, представниками влади Литви, вивчають її історію, культуру і традиції близького по духу народу.

Саме юні народні дипломати — переможці конкурсу плакатів, присвяченого 100-річчю Державності Литви, перебиваючи в Вільнюсі, зустрічалися з Віце-міністром закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом. Тоді кременчуцькі діти вразили керівника литовського МЗС своєю відкритістю, цілеспрямованістю. Литовського дипломата зацікавив сам феномен «дитячої народної дипломатії», робота центрів дитячої дипломатії в Кременчуці. Тоді ж пан Дарюс Скусявічус дав обіцянку юним дипломатам про те, що обов’язково відвідає Кременчук.

14 березня 2019 року відбулося по-суті історична подія в Кременчук прибула литовська делегація на чолі з заступником Міністра закордонних справ Литовської Республіки паном Дарюсом Скусявічюсом. У сос таве делегації Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс, посол з особливих доручень МЗС Литви пан Гвідас Керушаускас, Міністр-радник Посольства Литви в Україні пан Саулюс Лабутіс і перший секретар МЗС Литви пан Гіедрюс Граніцкас.

Відразу по прибуттю до Кременчука литовські гості попрямували до офісу Інституту розвитку Кременчука, в приміщенні якого працює Міжнародний інформаційно-контактний центр імені великого литовського князя Вітовта (Вітовт-центр).

Гостей тепло вітали перший заступник міського голови Володимир Пелипенко та директор Інституту розвитку Кременчука, керівник «Вітовт-центру» Андрій Мельник.

Литовські гості взяли участь у зустрічі з інтелігенцією міста — професорами, педагогами, лікарями, працівниками культури, підприємцями і студентами.

Учасники зустрічі говорили з паном Віце-міністром про свою зацікавленість у розвитку литовсько-українського співробітництва. Головний лікар Кременчуцького обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни Микола Литвиненко говорив про співпрацю його лікувального закладу з литовськими колегами, а лікар-уролог Георгій Гайовий про важливість організації стажувань українських лікарів у провідних клініках Литви.

Лікарів підтримала депутат міської ради, заступник голови Комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка. Депутат відзначила необхідність стажувань медичних працівників Кременчука в Литві. «Зараз в нашому місті багато робиться в рамках медичної реформи і такі стажування допоможуть у впровадженні реформи…», зазначила Тетяна Сідерка.

Доктор історичних наук, професор Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського Ганна Капустян висловилась за розвиток співпраці між литовськими і українськими істориками в питаннях спільного дослідження Голодомору та  репресій радянського періоду.

Про необхідність розвивати співпрацю між Кременчуком і Литвою говорили імам мусульманської громади шейх Тагір, рабин Кременчука Шломо Давид Соломон, директор Кременчуцької міської картинної галереї Оксана Бойко та інші.

Під час зустрічі в Центрі Вітовта була тепла і довірча обстановка. Всі пропозиції, ініціативи, що прозвучали від учасників були прокоментовані Віце-міністром паном Дарюсом Скусявічюсом і литовськими дипломатами.

Директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник озвучив ініціативу українських і литовських активістів про проведення Творчого марафону-конкурсу дитячих малюнків «Діти Литви і України за мир!» і попросив патронату з боку Віце-міністра пана Дарюса Скусявічюса. Ініціатива відразу знайшла схвалення з боку високопоставленого литовського дипломата.

Представники влади та громадськості  Кременчука, які брали участь у зустрічі, підтвердили зацікавленість у розвитку співпраці з Литвою. Після традиційного «фото на згадку» гості направились до Кременчуцької міської картинної галереї, де оглянули виставку картин литовських художників – учасників проекту «Від Німана до Дніпра».