Україна – Литва: нові зустрічі на литовській землі

З 17 по 21 листопада 2019 року в рамках Проекту Університету прикладних наук VIKO, м. Вільнюс та Інституту розвитку Кременчука “Знайти можливості в Литві” 16 членів делегації – 12 школярів та 4 дорослих перебували у Литовській Республіці.
В програмі – кілька прекрасних днів в Литві: знайомство з Вільнюсом, Алітусом і Тракаєм, Вільнюським університетом прикладних наук VIKO, Алітуським колегіумом, музеями, національною культурою, кухнею і традиціями Литви, зустрічі з владою, вченими, литовськими і іноземними студентами.
П’ять юнаків та дівчат отримали можливість безкоштовно навчатися в Вільнюському університеті прикладних наук.
Організатори – Інститут розвитку Кременчука, мерія м. Алітус та Вільнюській університет прикладних наук VIKO.

Серед учасників – активні учасники конкурсів про культуру, історію і географію Литви та майбутні студенти VIKO – сучасного європейського університету.

Факультет менеджменту VIKO вразив своєю креативністю і в дизайні приміщень, і організацією зустрічі. На факультеті немає номерів аудиторій. Всі аудиторії мають найменування якоїсь країни або міста. Наприклад, “Париж”, “Пекін”, “Гватемала”, “Дублін”…
Причому, на одному поверсі – назви європейських країн і міст, на іншому – американських, на іншому поверсі – азійських… Цікаво, що і в оформленні аудиторій присутні відповідні мотиви.
Ми займалися в “Гватемалі”… Завідувачі кафедрами і провідні викладачі організували інтерактивне заняття для учасників групи, показали навчальні аудиторії і лабораторії.
У фойє – фото виставки, галереї картин. Студент щодня знаходиться в атмосфері культури і мистецтва. Класний факультет! Враження позитивні!

Українська делегація відвідала Факультет економіки Університету прикладних наук VIKO. С гостями зустрілася ректор університету доктор Жіманте Янкаускене, декан факультету доктор Аушра Лючвайтєне та інші. Вони представили можливості факультету, діти змогли побувати у імітаційному банку і страховій компанії, де навчають студентів.
Факультет економіки – серйозний підрозділ VIKO, але українські діти у захваті від відвідання та теплоти прийому.

20 листопада 2019 року для української групи, що подорожує до Литви, розпочалася на факультеті електроніки та інформатики VIKO Університету прикладних наук. Учасників зустрічі привітав декан факультету доктор Романас Тумасоніс.
“Розумні машини” і підготовка майбутніх “чарівників”, що перетворюють наукову фантастику в реальність… Це все саме на цьому факультеті! Провідні викладачі вузу провели презентації навчальних аудиторій і лабораторій факультету.

По дорозі до міста Алітус учасники групи вшанували пам’ять жителів села Пірчюпяй, які були заживо спалені фашистами під час Другої світової війни.
У залі засідань Міської ради міста Алітус пройшла зустріч з мером міста паном Неріусом Цесюлісом, віце-мерами пані Юргітою Шукевічене і паном Шарунасом Клегерісом.
Добре, відкрите спілкування було присвячено історії Алітуса, відмінним рисам і традиціям одного з найкрасивіших міст Литви.
Заступник директора ІРК з міжнародної діяльності Андрій Мельник був прийнятий мером в його робочому кабінеті, де відбулася коротка розмова про подальшу співпрацю між містами.
Делегація дітей попрямувала до гімназії імені Святого Бенедикта.
У гімназії відбулася екскурсія по навчальному закладу. Потім українські та литовські діти взяли участь в спільному інтерактивному уроці, а дорослі поспілкувалися з директором гімназії пані Лоретою Шерніене.