В ІРК відбулась презентація “Як сплести інтерактивну Україну”

07 жовтня 2019 року в Міжнародному інформаційно-контактному центрі імені князя Вітовта відбувся дуже цікавий і важливий для розвитку міста захід – презентація Інтеркультурного путівника Кременчуком в межах проекту «Український Букет Народів».

Путівник створено в рамках співпраці громадської організації «Культурний діалог» з МГО «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду та управління культури і туризму Кременчуцької міської ради.

До путівника включено важливу інформацію про історико-туристичну привабливість Кременчука, про історії успіху людей різних національностей, які живуть в Кременчуці, закохані в наше місто, працюють в місті і бажають його зробити ще краще.

У заході взяли участь представники управління культури і туризму Кременчуцької міської ради, краєзнавчого музею, міських бібліотек, представники національних об’єднань і громадських організацій, які протягом травня-жовтня 2019 року активно сприяли реалізації інтеркультурних заходів проекту «Український Букет Народів».

Захід відкрили керівник проекту Роман Каць та директор Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник.

Андрій Мельник зазначив, що в Міжнародному інформаційно-контактному центрі традиційно проводяться зустрічі і дискусії не тільки економічного спрямування. Тут ми регулярно обговорюємо міжнародний досвід розвитку міст, національних громад, туристичної привабливості міста. ІРК щиро вдячний вам за чергову можливість обговорити ці питання з місцевими експертами, учасниками унікального проекту, зазначив Андрій Мельник.

Своїми думками поділилися директор Кременчуцького краєзнавчого музею Алла Гайшинська, представниця мусульманської громади «Іслам» Юлія Стадніченко, голова громадської організації «Культурний діалог» Ірина Каць, громадській діяч, кандидат історичних наук Роман Пацовський, голова молодіжної армянської громади Кременчука Едгар Симонян, колишній кременчужанин, польський громадський діяч Анатолій Калиновський (Шолудько) та інші.

У заході також активну участь взяли представники ЗМІ, релігійних спільнот, культурні і громадські активісти нашого міста.

Згодом Путівник буде поширено серед бібліотек міста та інших установ і організацій, які сприяють розвитку інтеркультурності та туристичної привабливості Кременчука, а також розміщено в Інтернеті.

Інститут розвитку Кременчука висловлює щиру подяку Роману Каць і учасникам проекту за проведену роботу і сподівається, що бібліотека ІРК скоро поповниться унікальним виданням, яке було презентовано.
Довідково.

До речі, що таке інтеркультурність?

Інтеркультурність – це концепція, що додає нове бачення в управління товариством, що складається з культурно-роз’єднаності населення. Це ідея надання всім рівних прав і можливостей, можливість обміну досвідом між національними громадами, інтеграція культурних особливостей існування полікультурних суспільств.

Інтеркультуралізм дозволяє будувати довірчі відносини, заохочуючи взаємодію культурних груп у спільній середовищі проживання. Так само це допомагає збільшити ефективність роботи громадських служб, зробивши їх більш гнучкими і культурно адаптивними. Нарешті, метою є об’єднання суспільства і запобігання конфліктів і дискримінації, за допомогою заохочення позитивного суспільного ставлення до внутрішнього різноманітності міста, що досягається в результаті громадських слухань, проведених кампаній в засобах масової інформації, інших спеціальних заходів.