В Кременчуці перебувають гості з міста-побратима Бидгощ

13-14 листопада 2019 року в Кременчуці перебуває делегація міста Бидгощ на чолі з заступником Президента міста паном Міхалом Штибелем. В складі делегації також керівник Бюро промоції та міжнародних зв’язків міста пан Лукаш Крупа.

Гості зустрілись з міським головою Кременчука Віталієм Малецьким.

Участь у заході взяли перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, заступник міського голови Ольга Усанова, заступник директора з міжнародної діяльності КП «Інститут розвитку Кременчука».

Вітаючи польських друзів, міський голова Віталій Малецький підкреслив, що Кременчук – наддніпрянське місто з давньою історією з польським слідом. Напевно тому відносини кременчужан із поляками є міцними та довготривалими. Вони перебувають у постійному розвитку. Знайомство жителів Кременчука з містом Бидгощ розпочалося з діяльності народної дипломатії. На сьогоднішній день співпраця наших міст вийшла на новий рівень, зокрема, в галузях освіти, охорони здоров’я тощо. Керівник міста висловив сподівання, що надалі Кременчук і Бидгощ зміцнюватимуть свої побратимські та партнерські зв’язки, реалізовуючи спільні проекти та програми в економічній сфері. Тим паче, що старт цьому виду співпраці в нашому місті вже дано представниками польської діаспори.

Віталій Малецький підкреслив, що Бидгощ і Кременчук є не тільки давніми партнерами, а й, наприклад, в галузі вагонобудування – конкурентами. Разом із тим, така конкуренція спонукає місцевих роботодавців створювати комфортні умови праці на своїх підприємства та підвищувати заробітну плату з метою недопущення відтоку кваліфікованих кадрів.

У рамках офіційної зустрічі Віталій Малецький та гості з Республіка Польща обговорили питання щодо необхідності розвитку спільних проектів у сфері професійного навчання молоді. Між іншим керівник міста звернув увагу на тому, що таке навчання має відповідати європейським стандартам і мати адаптовані до різних ринків праці програми. Воно також повинно забезпечувати молодь обох міст-побратимів не тільки базою професійних вмінь і навичок, а й мовними практиками.

Керівник делегації міста Бидгощ Міхал Штибель зазначив, що співпраця Бигоща та Кременчука розпочалася ще в 2004 році. Він підкреслив, що польська сторона підтримує всі ініціативи влади Кременчука стосовно подальшого співробітництва, зокрема, пообіцяв підтримку в соціалізації в польському суспільстві кременчужан, яких наразі багато навчаються та працюють у Бидгощі
В Міжнародному інформаційно-контактному центрі імені князя Вітовта відбулась зустріч польських друзів з представниками управлінь та закладів освіти, культури, молоді, спорту, охорони здоров’я: Директор Департаменту освіти професор Геннадій Москалик, Почесний громадянин міста, начальник Кременчуцького обласного шпиталю для ветеранів війни Полтавської обласної ради Микола Литвиненко, директор Кременчуцького відділення Полтавської ТПП Віктор Гинькут, заступник директора Інституту розвитку Кременчука з міжнародних питань Андрій Мельник (модератор зустрічі), керівник сектору підтримки парсипативних практик виконкому міської ради Євген Перевезенцев та інші розповіли про своє бачення щодо розвитку співпраці між Бидгощем та Кременчуком в галузях культури, спорту, туризму, охорони здоров’я, молодіжної політики та бізнесу.