Влада Кременчука зацікавлена в сприянні експорту продукції міських підприємств.

26 березня 2019 року в Інституті розвитку Кременчука під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань експорту. 
Головуючий зазначив, що міжвідомча комісія є органом, створеним для координації роботи, пов’язаної із виконанням міської Програми просування продукції міста Кременчук на зовнішні ринки.
До складу міжвідомчої комісії  увійшли представники управлінь виконкому міської ради, Інституту розвитку Кременчука, фіскальних і митних органів, ТПП тощо.
Володимир Пелипенко запропонував обговорити формат роботи міжвідомчої комісії та надав слово директора Інституту розвитку Кременчука Андрію Мельнику.
Андрій Мельник виклав своє бачення. Зокрема,  Андрій Мельник запропонував винести на розгляд ті питання, які можна вирішити на місцевому рівні.  
Андрій Мельник підкреслив, що з метою сприяння налагодженню зовнішньоекономічних зв’язків підприємцями і промисловцями міста ІРК тільки останнім часом були організовані зустрічі з керівниками дипломатичних місій, торговими представниками та підприємницьким структурами Казахстану, Кореї,  Латвії, Литви та іншими країнами. “Ми бачимо, що ці зустрічі мають продовження і користь для кременчуцьких бізнес-структур”, зазначив Андрій Мельник.
Крім того керівник ІРК звернувся до всіх присутніх з проханням продумати та запропонувати заходи сприяння експорту та заохочення експортерів на рівні міста. 
Одним з таких заходів може стати загальноміський конкурс на кращого експортера. Конкурс пропонується проводити щорічно серед представників малого, середнього і великого бізнесу, в розрізі різних галузей економіки, представлених у місті.в минулому році ми спробували провести подібний Конкурс, але тільки серед представників малого та середнього бізнесу. Тепер є сенс залучити до конкурсу всіх бажаючих, незважаючи на об’єми виробництва та розміри підприємств.
Головуючий на нараді Володимир Пелипенко звернув увагу на необхідність стимулювати підприємців до експорту, створювати умови для отримання їми необхідної інформації, консультацій. Андрій Мельник зазначив, що в рамках Проекту ПРОМІС такі консультації і практична допомога надаються безкоштовно вже протягом року. 
В обговоренні взяли участь директор Кременчуцького відділення Полтавської ТПП Віктор Гинькут, начальник бюро маркетингу ПАТ “Кременчуцький колісниці завод” Андрій Гржимальський, заступник начальника митного поста “Кременчук”   Сергій Басевський, начальник управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмила Жорняк та інші.