«Оновлення міського електротранспорту у м. Кременчуці»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Протягом 2018-2020 років у місті Кременчуці реалізовувався проєкт «Оновлення міського електротранспорту у м. Кременчуці» з залученням інвестиційних коштів від Європейського банку реконструкції та розвитку у сумі 10 млн. євро, в тому числі 2 млн.євро грантових коштів фонду Е5Р. За рахунок цих коштів було закуплено 48 одиниць нових тролейбусів з низькою підлогою (в тому числі 8 одиниць з автономним рухом до 20 км), обладнання та запасні частини, автоматичний комплекс для мийки тролейбусів.

В рамках проєкту придбано 40 одиниць електротранспорту типу Богдан: 5 одиниць 18 – метрових і 35 одиниць 12 – метрових низькопідлогих тролейбусів. Всі нові тролейбуси мають низький рівень підлоги по всій довжині салону, що дозволяє без труднощів здійснити посадку та висадку пасажирів. Для осіб з інвалідністю тролейбуси обладнані спеціальними пандусами. Крім іншого, область входу на підлозі тролейбусу виділена контрастним кольором, а дзеркала в салоні забезпечують гарний огляд областей входу. Нові тролейбуси обладнані звуковим супроводом, позначені відповідними піктограмами, мають кнопку звукового сигналу осіб з інвалідністю до водія, яка позначена також шрифтом Брайля. Також машини мають просторий салон, в якому розміщенні зручні площадки для візків осіб з інвалідністю та дитячих колясок. У 2020 році, в рамках зазначеного проєкту, місто отримало останні 8 одиниць тролейбусів типу БКМ з автономним рухом до 20 км. Ці тролейбуси з жовтня 2020 року з’єднали лівобережну та правобережну частини міста.

Реалізація проєкту дала можливість 100 % оновити рухомий склад комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління імені Л.Я.Левітана», та підвищила попит населення на міський електричний транспорт. У результаті на маршрутах міста відсутні тролейбуси, які були вироблені та придбані за радянських часів і експлуатувались більше 30 років. Сьогодні збільшена кількість тролейбусів, які щоденно працюють на лініях, до 50 одиниць. Така кількість тролейбусів на маршрутах не працювала з 2002 року.

Завдяки закупівлі тролейбусів з автономним рухом з’явилась можливість розширення тролейбусної мережі у місті. Мобільність тролейбусів з автономним рухом дала можливість об’єднати кілька маршрутів в один, а також змінювати їх відповідно до потреб населення.

Таким чином, у 2020 році з’явилися чотири нові тролейбусні маршрути у мікрорайонах, де ніколи не було електротранспорту:

– маршрут «1+» з’єднав центр міста з квартал 304;

– маршрут «5А+» з’єднав з центром мікрорайон Велика Кохнівка;

– маршрут «26А+» з’єднав правий і лівий береги Дніпра – Крюків і Молодіжний;

– маршрут «28А+» з’єднав мікрорайон третій Занасип з центром міста, нагірною частиною міста та мікрорайоном Молодіжний.

Після закупівлі 48 одиниць нових тролейбусів, середній строк експлуатації пасажирських тролейбусів станом на 31.12.2020 склав 4,1 рік, хоча ще на 01.01.2017 року він складав 17 років.