«Технічне переоснащення та модернізація вуличного освітлення міста Кременчук Полтавської області» 2016-2018 р.р

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Починаючи з червня 2015 року місто Кременчук, після того, як отримало кредитну пропозицію від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО), розпочало активну роботу по впровадженню проекту енергозбереження. Загальна сума фінансування, яка була запропонована фінансовою установою для Кременчука складала 5610 тис. грн., при цьому обов’язковою умовою пропозиції НЕФКО була участь з боку міста у співфінансуванні проекту на рівні 10%. Отже загальна сума проекту склала 6 233,362 тис. грн..  

Спочатку, дію проекту було спрямовано на проведення енергозберігаючих заході в ДНЗ№32 та на заміну 1097 старих світильників з лампами розжарювання та світильників з ртутними дуговими лампами в правобережній частині міста. Проте після проведення низки консультацій, в тому числі з незалежними технічними консультантами проекту та спеціалістами НЕФКО, депутатами Кременчуцької міської ради було прийнято рішення про спрямування всієї суми проекту на модернізацію вуличного освітлення. Остаточний перелік вулиць, які потрапили до проекту було переглянуто та затверджено з урахуванням наявності проектної документації.  Таким чином, дія проекту по модернізації вуличного освітлення, окрім правобережної частини міста, поширилась також і на центральну частину міста. Всього проектом було передбачено встановлення 1891 одиниці нових світлодіодних світильників в наступних районах:

Правобережна частина.

  • Район 1:вул. Шкільна, вул. Східна та прилеглі вулиці і провулки;
  • Район 2:вул. Володимира Івасюка, вул. Художня та прилеглі вулиці і провулки;
  • Район 3:вул. Соломії Крушельницької, та прилеглі вулиці і провулки;
  • Район 4:вул. Олександрійська, вул. 3-х Космонавтів, вул. Самойлівська та прилеглі вулиці і провулки;

Лівобережна частина.

Вул. Халаменюка, проспект Свободи, проспект Л.Українки

В повному обсязі проект було реалізовано в 2018 році в процесі чого були досягнуті наступні результати:

  1. Після завершення проекту очікувана щорічна економія електричної енергії складе майже 1 млн. кВт*год/рік, а  зменшення викидів СО очікується на рівні 700  тон/рік.
  2. Реалізація проекту має також дуже важливе соціальне значення для громади міста. Адже вже на даному етапі покращилась криміногенна обстановка в місті, знизилась злочинність, підвищилась ефективність роботи правоохоронних органів, підвищилась безпека на дорогах та в громадських місцях, за рахунок поліпшення видимості зменшилась кількість  та тяжкість аварій у нічний час.

Наразі, для міста Кременчук пріоритетним остається напрямок комплексної модернізації вуличного освітлення. За підтримки корпорації НЕФКО частина заходів вже почала втілюватися у життя. Фактично завдяки цій підтримці, місто зробило перший крок для подальшого впровадження європейських практик ефективного енергоспоживання.

Проте, незважаючи на позитивні результати від впровадження проекту по модернізації вуличного освітлення, в місті до сих пір залишаються райони, які потребують термінової модернізації застарілих джерел освітлення. За результатами проведеного аналізу наразі залишається першочергова потреба в заміні майже 2500 світових точок.

Беручи до уваги необхідність проведення повної модернізації всіх елементів системи вуличного освітлення як єдиного цілого, а не виконання серії окремих заходів протягом тривалого часу місто і надалі планує співпрацювати з НЕФКО у напрямку впровадження енергоощадливих заходів в системі вуличного освітлення.