МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ «ВІДРОДЖЕННЯ IМЕН СЛАВЕТНИХ КРЕМЕНЧУЖАН»

18 жовтня в Кременчуцькій міській художній галереї відбулося урочисте відкриття виставки репродукцій із колекції музею м. Хайфа (Ізраїль) геніального кременчужанина, українського, французького ізраїльського художника Мане- Кац.

Організаторами заходу виступили: Дирекція музеїв м. Хайфа, Інститут розвитку Кременчука, Управління культури та туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, Кременчуцька міська художня галерея, Кременчуцька об’єднана єврейська громада, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

Мане-Кац народився у сім’ї міщанина, який виконував обов’язки шамеса (служки) у кременчуцькій синагозі. У творчості Мане-Каца переважають портрети, жанрові сцени, пейзажі, також він експериментував у скульптурі. Значна частина його творів пов’язана з єврейською тематикою: пейзажі Палестини, Єврейські типи, сюжети, навіяні єврейською історією та релігією.

У 1958 році художник уклав угоду з муніципалітетом міста Хайфа в Ізраїлі про те, що для нього буде збудовано дім і майстерню в обмін на заповіт, за яким Мане-Кац залишить місту свою художню спадщину і колекції. Так було започатковано майбутній Музей Мане-Каца, що офіційно відкрився у 1977 році.

Виставку можна переглянути з 20 жовтня по 20 листопада 2021 році в Кременчуцькій міській художній галереї за адресою: вул.Коцюбинського, 4.