Real estate operations

У відповідності до законодавства України до нерухомості відносяться: земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, які невід’ємно пов’язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Правовий режим нерухомого майна поширюється також на повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об’єкти.

Такі види операцій з нерухомістю, як: купівля, продаж, оренда, міна, дарування, застава, встановлення прав користування (сервітуту), прав користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзиса) та прав забудови земельної ділянки (суперфіція) регулюються Цивільним кодексом України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15).

Іноземним громадянам чи комерційним суб’єктам не потрібен дозвіл на придбання нерухомості в Україні, але існують спеціальні обмеження для сільськогосподарських угідь та лісів, які визначаються у Земельному кодексі (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14) та Лісовому кодексі України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3852-12).

Покупцеві нерухомості в Україні потрібно буде заплатити державне мито в розмірі 1% від вартості об’єкта і 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Права власності на нерухоме майно (право власності, права оренди, сервітути тощо) підлягають державній реєстрації у Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно у відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1952-15).

Зазначений Державний реєстр містить уніфіковану інформацію про права власності на земельні ділянки, будівлі, а також про наявні обтяження, іпотеку та права оренди на них.

Реєстр є публічним – доступ до нього в режимі он-лайн відкрито на офіційному сайті Міністерства юстиції України за допомогою «Кабінету електронних сервісів» (https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1).  
На Платформі ефективного регулювання, який адмініструє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, представлено додаткову інформацію щодо процедур отримання земельної ділянки  (https://sbc.regulation.gov.ua/complex-procedure/15?city=all) та використання земельної ділянки з водоймою (https://sbc.regulation.gov.ua/complex-procedure/20?city=all)
Дізнатись про проведення земельних торгів з купівлі-продажу або оренди земельних ділянок, а також про їх результати можна на офіційному сайті Держгеокадастру України: http://torgy.land.gov.ua/auction
Але, якщо для започаткування Вашого бізнесу не обов’язково відразу купувати нерухомість – Ви можете орендувати необхідне приміщення, адже на ринку існує значна кількість пропозицій приміщень з вартістю оренди у діапазоні від €6 до €40 за квадратний метр на місяць (у залежності від місця розташування і типу нерухомості). 

Перелік вільних приміщень комунального майна у місті Кременчуці можна знайти за посиланням https://kremen.gov.ua/index.php?view=single-str&dep-id=10&page_id_two=446