ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ВИСТАВКИ РЕПРОДУКЦІЙ КАРТИН КРЕМЕНЧУЖАНИНА МАНЕ-КАЦА З МУЗЕЙНОГО ФОНДУ М. ХАЙФА.

23 листопада 2021 року у Кременчуцькій міській картинній галереї відбулося закриття виставки, присвяченої творчості нашого земляка – видатного художника Мане-Каца. Фотокопії картин були надані Музеєм Мане-Каца в Хайфі (Ізраїль). Все це стало можливим завдяки спільному проєкту Інституту розвитку Кременчука та Кременчуцької міської картинної галереї за підтримки Кременчуцької єврейської громади (рабин Шломо Давид Саломон) та мецената Якова Бірфера.

У церемонії взяли участь і виступили рабин Шломо Давид Саломон, заступники директора Інституту розвитку Кременчука Ольга Коваль та Андрій Мельник, директор Кременчуцької міської картинної галереї Оксана Бойко, директор Благодійного фонду «Хесед Хаїм» Зоя Луценко, Голова Спостережної ради Євгеній Лещинський та інші.

Мане-Кац – це художник зі світовим ім’ям, який народився у Кременчуці, навчався, а потім і творив в Україні, Франції, Росії та Ізраїлі і залишив велику творчу спадщину нащадкам.

Копії робіт Мане-Каца, що виставлялися в картинній галереї Кременчука, дозволили познайомитися любителям живопису з Кременчука та сусідніх населених пунктів з його творчістю. Після завершення виставки частину копій картин передано до Українського музейного фонду при Кременчуцькій міській художній галереї, а інші – до Кременчуцької синагоги.