ПРОЄКТ «ТАЄМНИЦІ УКРАЇНИ ДЛЯ ТЕБЕ» У КРЕМЕНЧУЦІ

01 липня 2021 року Інститут розвитку Кременчука приймав поважних гостей – організаторів міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе». У складі делегації: громадський діяч, Міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін, Почесний консул Угорщини в м.Івано-Франківськ та Івано-Франківській обл. Василь Вишиванюк, директорка БО «Благодійний фонд «Чисті серцем» Ірина Рабарська.

Під час зустрічі Павло Бедрацький познайомив гостей з діяльністю Інституту розвитку Кременчука, детально зупинившись на проєктах, які було реалізовано у Кременчуці. Кременчук багатий на креативні сучасні ідеї та активних людей, які реалізують свої ініціативи, а Інститут розвитку Кременчука з радістю допомагає в цьому.

Почесний гість Павло Клімкін презентував міжнародний культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе» який має на меті залучити громади до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України. Його учасники працюють над пошуком справжніх людських історій, унікальних промислів, якими займаються жителі різних регіонів України та унікальних талантів, якими вони володіють, щоб показати особливості та автентичність української культури. Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах.   

Макет такої унікальної книги, виготовленої старовинним методом, представила Ірина Рабарська. Також вона розповіла, що зі зразків ремісничих витворів, моделей одягу, картин буде зібрана інтерактивна виставкова експозиція з подальшою презентацією в різних дипломатичних установах за кордоном. За результатами проєкту організатори створять міжнародну онлайн-платформу для українських митців, де  розмістять  їхні роботи, коротку інформацію про вид ремесла та його особливості, контакти майстрів. 

Зустріч завершилася фотосесією біля одного із символів міста Кременчука – пам’ятника «Щука з Кременчука» на набережній річки Дніпра.