У Міністерстві закордоних справ Литви відзначили 27-у річницю встановлення українсько-литовських дипломатичних відносин

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

12 грудня 2018 р. у Міністерстві закордонних справ Литовської Республіки пройшло відзначення 27-ї річниці встановлення українсько-литовських дипломатичних відносин.

В рамках цього заходу Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс відкрив виставку східноукраїнського дитячого малюнка і плаката, яка присвячена 100-річчю відновлення державності Литви.

Під час заходу були представлені дві нові публікації з історії Литви та України, це колективна монографія українських та литовських істориків, під назвою: «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» («Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas / At cultural crossroads: The Holy Trinity shrine and monastery in Vilnius») та книга «Історія Литви кожному» українською мовою.

“Протягом цих 27 років ми створили міцну базу двостороннього співробітництва, і успішно працюють різні двосторонні формати. Я хочу запевнити, що Литва продовжуватиме підтримувати боротьбу за свободу та незалежність народів України”, – зазначив Міністр закордонних справ Литви.

Посол України Володимир Яценківський у вітальному слові підкреслив, що відносини між Україною та Литвою перейшли «від стратегічного партнерства до стратегічного братерства».

У заході взяли участь литовські кінематографісти. Голова союзу кінематографістів Литви Арунас Мателіс зачитав відкритого листа, через незаконне ув’язнення українського режисера Олега Сенцова, в якому він дуже високо оцінив премію Сахарова і висловив тверду підтримку кінематографістів Литви в боротьбі за свободу і незалежність України.

Литва та Україна встановили дипломатичні відносини 12 грудня 1991 року. Понад 27 років були розроблені і успішно реалізуються різні формати двостороннього співробітництва, двостороннього і тристороннього співробітництва Парламентської асамблеї, міжурядової комісії з економічного співробітництва, комісії євроінтеграції та інші.

Ресурс