3 липня в межах литовського телевізійного проекту «Національна експедиція» у Кременчуці відбувся круглий стіл «Україна і Литва – спільна історична спадщина, спільне майбутнє», участь в якому взяли представники міської влади, українські та литовські науковці, комунальне підприємство «Кременчукінвест» і журналісти.

Для Кременчука візит учасників проекту «Національна експедиція» є знаковою подією, адже протягом цього року у нашому місті проходить Рік Литви.

Експедиція присвячена вивченню спільної україно-литовської історії. Подібні експедиції наближають народи один до одного, допомагають їм глибше вивчити історію розвитку країн, у яких багато спільного. Деякі історичні факти свідчать про те, що розвиток Кременчука пов’язаний із Литвою.

Як наголосив продюсер проекту «Національна експедиція» Едмундас Якилайтис, цей проект триває протягом чотирьох років, а маршрут його проходив річками Немон та Висла. Наразі ж пролягає Дніпром. Кожного року в межах проекту створюється від двадцяти до тридцяти серій документального кіно.

Цього року про Україну, в тому числі про Кременчук, планується відзняти двадцять вісім епізодів, в основу яких покладені реальні факти про справжню країну, її культуру, історію, природу, традиції.

Програма «Національна експедиція» вийде в ефір центрального литовського телеканалу вже у вересні.