Литовській делегації у кременчуцькій школі №19 подарували гостинність та національний колорит

Відбулася екскурсія навчальним закладом та спільний концерт.

У нашому місті  перебуває делегація учнів музичної школи з литовського Алітуса, міста-побратима Кременчука.

Вчора, 17 квітня, гості разом з колективом «Скрипки Кременчука» виступили на сцені Міського палацу культури. Сьогодні ж молодь із своїми наставника відвідують Кременчуцьку загальноосвітню школу  І-ІІІ ступенів №19.

Як розповів нам директор закладу Андрій Пашедін, у місті діє акція «Армія добра» і в її рамках та за сприяння «Інституту розвитку Кременчука» на чолі з Андрієм Мельником та з метою розвитку дружніх стосунків із сусідніми країнами проводиться сьогоднішній захід.

Гостей зустрічали на парадному вході до школи учні в національних костюмах. Вони тримали кульки кольорів прапорів України та Литви.

Дівчинка вручила коровай делегації та українською й англійською мовами висловила слова гостинності. А далі директор закладу особисто провів екскурсію навчальним закладом для іноземних гостей.

Він розповів, що школа №19 є першою в Полтавській області, яка вивчає предмети духовного циклу. Тому й розпочали огляд  саме із кімнати духовності, де школярів знайомлять із священним писання.

«Ми вважаємо, що таким чином виховуємо у наших учнів повагу до батьків, один до одного та до вчителя», – сказав А.Пашенін.

Надалі екскурсія завітала до шкільної бібліотеки.

 

А згодом у  кабінеті початкової освіти директор закладу розповів гостям про нововведення в початковій освіті та про особливості «Нової української школи» (НУШ).

«Дітей до першого класу  здають з 6 років. Навчаються 12років.Після школи відразу одружуватися можна»,– пожартував пан Пашедін.

Литовські педагоги розповіли,що в них теж 12-річна освіта, але до 1-го класу школярів приймають зазвичай із 7 років.

Проходячи першим поверхом, де розміщуються молодші класи, гості фотографувалися на фоні раритетних вишиванок та етнічного посуду, розглядали дитячі малюнки та дивувалися порорбкам.

Показали делегації і кабінет інклюзивної освіти, де якраз проводилося заняття з дитиною.

«Колектив школи приділяє вагоме значення інклюзивній освіті. Наш педколектив має серйозний досвід у проведенні такої форми навчання», – розповів А.Пашенін.

За його словами, у школі працює 84 педагоги, всього  навчається 921 ученик, з них 18 потребують спеціального підходу.

«Для дітей, які не можуть відвідуватишколу, організовують навчання на дому», – розповів директор закладу.

Вже після екскурсії в актовій залі гостей зустрічали учні школи, які приготували чудесну святкову програму.

Разом з кременчуцькими школярами співали й танцювали іноземні гості.

Як розповіла заступник директора музичної школи в Алітусі Ундіне Пінкевичене, вони були раді побувати такій красивій школі.

«У вас в класах дуже затишно. Про повагу, про виховання багато говорите з дітьми – це дуже важливо», – зазначила пані Ундіне.

За її словами, такі візити відкривають можливості написання спільних проектів та відвідувати різні школи у Литві та Україні.

«Сподобався директор школи. Це великої душі людина. Говорить про дітей ,а на його очах блищать сльози», – поділилася враженнями Генуте Банюхевичене, музичний керівник школи в Алітусі.

Ресурс