Грандіозним чуттєвим концертом скрипалі показали, як «Музика єднає друзів» України та Литви

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На сцені одночасно зібралися 18 віртуозів гри на скрипці та двоє – на фортепіано.

17 квітня у Міському палаці культури відбувся грандіозний і водночас насичений теплом і неперевершеною атмосферою свята – концерт українських та литовських скрипалів “Музика єднає друзів”. Виступ був поєднаний грою групи юних талановитих литовських віртуозів із міста-побратима Алітуса та досвідченим ансамблем-гордістю нашого міста: «Скрипки Кременчука».

Як ми повідомляли раніше, візит литовських музикантів був послідовним візиту наших «скрипок» до литовської сторони. Тож і вчора про це неодноразово згадували, грали двома групами спільно, вітали один одного із успішним виступом.

Можна лише уявити, як на сцені одночасно збираються 18 віртуозів гри на скрипці та двоє – на фортепіано. Глядачі ж мали можливість їх слухати і бачити, та дивуватися переданим творам Антона Рубінштейна, Петра Чайковського, Георга Генделя.

Спершу був виступ литовських музикантів. Серед них – 8 тендітних скрипальок та один юний скрипаль. Вони вправно передавали запальні музичні мозаїки, «романтичні  прелюдії», і навіть вальси.

Та, певно, більш за все, присутніх розчулила гра композиції всесвітньовідомого українського композитора Мирослава Скорика. У це час багато глядачів, що до цього намагалися зберігати ідеальну тишу та не заважати грі, знімали дійство на телефони.

У середині концерту усі разом: і алітуські, і кременчуцькі музиканти виконали «Поему» Зденека Фібіха.

Приємно здивувала слухачів і композиція Антоніо Вівальді «Концерт ре мінор» у виконанні нашого ансамблю, який містив три немалі частини. Перед цим ведуча попередила, що між частинами краще не відволікати скрипальок аплодисментами. Однак заслухані гості все одно не могли стриматися у оваціях. Як і на попередніх концертах кременчуцких музикантів, дивувалися чарівною композицією «Аве Марією», що блискуче відображала наполегливість, талант і постійну неухильну роботу музикантів.

Зауважимо, що упродовж всього концерту глядачі вітали віртуозів квітами. Тож до завершення музичного дійства фортепіано, за яким грав Володимир Білецький, було переповнене весняними подарунками. Любов та повага глядачів прослідковувалася і у гучних аплодисментах музикантам.

Про детальнішу поїздку наших «Скрипок Кременчука» до міста-побратима Алітуса – читайте незабаром у ексклюзивному інтерв’ю на сайті Кременчуцької газети.

Ресурс