Литовській делегації у кременчуцькій школі №19 подарували гостинність та національний колорит

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Відбулася екскурсія навчальним закладом та спільний концерт.

У нашому місті  перебуває делегація учнів музичної школи з литовського Алітуса, міста-побратима Кременчука.

Вчора, 17 квітня, гості разом з колективом «Скрипки Кременчука» виступили на сцені Міського палацу культури. Сьогодні ж молодь із своїми наставника відвідують Кременчуцьку загальноосвітню школу  І-ІІІ ступенів №19.

Як розповів нам директор закладу Андрій Пашедін, у місті діє акція «Армія добра» і в її рамках та за сприяння «Інституту розвитку Кременчука» на чолі з Андрієм Мельником та з метою розвитку дружніх стосунків із сусідніми країнами проводиться сьогоднішній захід.

Гостей зустрічали на парадному вході до школи учні в національних костюмах. Вони тримали кульки кольорів прапорів України та Литви.

Дівчинка вручила коровай делегації та українською й англійською мовами висловила слова гостинності. А далі директор закладу особисто провів екскурсію навчальним закладом для іноземних гостей.

Він розповів, що школа №19 є першою в Полтавській області, яка вивчає предмети духовного циклу. Тому й розпочали огляд  саме із кімнати духовності, де школярів знайомлять із священним писання.

«Ми вважаємо, що таким чином виховуємо у наших учнів повагу до батьків, один до одного та до вчителя», – сказав А.Пашенін.

Надалі екскурсія завітала до шкільної бібліотеки.

 

А згодом у  кабінеті початкової освіти директор закладу розповів гостям про нововведення в початковій освіті та про особливості «Нової української школи» (НУШ).

«Дітей до першого класу  здають з 6 років. Навчаються 12років.Після школи відразу одружуватися можна»,– пожартував пан Пашедін.

Литовські педагоги розповіли,що в них теж 12-річна освіта, але до 1-го класу школярів приймають зазвичай із 7 років.

Проходячи першим поверхом, де розміщуються молодші класи, гості фотографувалися на фоні раритетних вишиванок та етнічного посуду, розглядали дитячі малюнки та дивувалися порорбкам.

Показали делегації і кабінет інклюзивної освіти, де якраз проводилося заняття з дитиною.

«Колектив школи приділяє вагоме значення інклюзивній освіті. Наш педколектив має серйозний досвід у проведенні такої форми навчання», – розповів А.Пашенін.

За його словами, у школі працює 84 педагоги, всього  навчається 921 ученик, з них 18 потребують спеціального підходу.

«Для дітей, які не можуть відвідуватишколу, організовують навчання на дому», – розповів директор закладу.

Вже після екскурсії в актовій залі гостей зустрічали учні школи, які приготували чудесну святкову програму.

Разом з кременчуцькими школярами співали й танцювали іноземні гості.

Як розповіла заступник директора музичної школи в Алітусі Ундіне Пінкевичене, вони були раді побувати такій красивій школі.

«У вас в класах дуже затишно. Про повагу, про виховання багато говорите з дітьми – це дуже важливо», – зазначила пані Ундіне.

За її словами, такі візити відкривають можливості написання спільних проектів та відвідувати різні школи у Литві та Україні.

«Сподобався директор школи. Це великої душі людина. Говорить про дітей ,а на його очах блищать сльози», – поділилася враженнями Генуте Банюхевичене, музичний керівник школи в Алітусі.

Ресурс